Polní test: FV moduly

Skutečné globální srovnání Mono, Poly, PERC a Dual FV modulů.

Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
E
Celkový solární výnos: --
W
Rumunsko
--
--
Datum instalace: 09-03-2020
--
--
--
--
--
--
--
Ozáření

* This is a field test and the results are specific for this installation on this location please research which is the best solution for your own situation as the results can be different based on environmental influences.

Total solar yield as of 27/03/2023 when the results were reset:
Mono: 9158 kWh
Split-cell: 9511 kWh
Poly: 9113 kWh
Perc: 9471 kWh
Perc-east: 1970 kWh
Perc-west: 1730 kWh

Off-grid: malá klinika

Power security increased… by the sun!

Malé kliniky v nejextrémnějších oblastech se často musí obejít bez rozvodné sítě. Místo toho se často spoléhají na generátory. Dostat palivo do těchto oblastí je však složitá a nákladná záležitost a aby generátory fungovaly, může vyžadovat téměř celodenní údržbu. Naštěstí se solární energií se nabízí ekologické a spolehlivější hybridní řešení. Díky tomu je zcela se spoléhat na výkon generátoru věcí minulosti, což snižuje účty za palivo a současně zvyšuje zabezpečení napájení.

Reliable equipment and proper installation are obviously important, but just as important is to minimise the system's maintenance, since it is expensive to fly engineers to the location. With Victron Remote Monitoring end-users and installers always stay in the know, so they can prevent issues or definitive system failure. As some remote areas can get up to 70 lightning strikes/km²/year, sufficient surge protection is key along with the ability to move fast when things go wrong. This is why our large, worldwide repair network covers even the most remote areas with a fast service.

Spolehlivý nepřetržitý výkon

pro odlehlou kliniku

Remote clinics come in many sizes, but most of the smaller ones don’t have operation rooms. Their power requirement is relatively low but critically important. In this example, the most critical appliance is the vaccine fridge, which runs 24/7 to provide a stable uniform temperature during storage. Without power, the medicines become useless, with potential for far reaching consequences for the local community. While the clinic is closed, incidental openings for child-birth at night and sterilisation by an autoclave in the early morning need to be powered when the sun isn’t out yet. Let’s go through a few critical considerations to make sure their operations can always continue.

Denní spotřeba energie

3kWh

Požadavek na špičkový výkon

4500W

U tohoto příkladu

Denní spotřeba energie se vypočítá sečtením všech denních a nočních spotřebičů. Pro výpočet požadovaného špičkového výkonu sečtěte všechny watty současně používaných spotřebičů. Viz další důležité aspekty níže.

Jasné volby

Návrh systému

Aspekty

A walk-through of Design Considerations for an off-grid system for a small clinic.

 • 01

  Proč je Střídač RS vhodný pro tento off/grid systém?

  Všechny naše nové modely střídačů RS jsou navrženy pro čistě solární aplikace off-grid a kombinují střídač a regulátor nabíjení Solar MPPT v jednom zařízení. Díky vnitřnímu napětí 450 VDC a vysokofrekvenční technologii lze solární energii invertovat tak, aby přímo napájela zátěže s neuvěřitelnou 96,5 % účinností a zároveň nabíjela baterii. Střídač s technologií Pure Sine Wave bezpečně napájí citlivou elektroniku, jako jsou počítače, a jakoukoli jinou zátěž bez problému. Jeho standardní displej zobrazuje parametry baterie, střídače a solárního regulátoru nabíjení, jeho chytrá funkce umožňuje jeho nastavení a monitorování pomocí naší bezplatné aplikace VictronConnect.
  Victron Energy nabízí mnoho řad produktů pro off-grid aplikace, buď se samostatnými nebo kombinovanými možnostmi, včetně našich modelů Phoenix, Inverter RS, EasySolar, MultiPlus nebo Quattro. Podívejte se na jejich produktové stránky nebo požádejte kteréhokoli prodejce společnosti Victron Energy o další informace. Podívejte se na všechny naše střídače Podívejte se na všechny naše střídače / nabíječky Podívejte se na všechny naše střídače / nabíječky / mppt

  Doporučeno odborníky

  Inverter RS 48/6000 230 V Smart Solar: Tento systém pracuje s 48 V bateriovými systémy, má výstupní kapacitu 6000 VA AC střídače na 230 V, což je více než dostatek energie pro tuto malou kliniku. Může dokonce pohánět vysoce výkonné nástroje, když je potřeba údržba, a nabízí prostor pro budoucí potřeby, jako je klimatizace. Nízká spotřeba v pohotovostním režimu je skvělá pro aplikace off-grid a navíc je jeho provoz velmi tichý. Vysokonapěťový solární regulátor nabíjení MPPT přijímá široký rozsah napětí od 80 do 450 VDC a může se nabíjet výkonem 4000 W, což poskytuje plnou flexibilitu při dimenzování nebo modernizaci solárního panelu. Střídač v tomto příkladu má určitý prostor pro růst, ale pokud požadavky na výkon porostou, může být paralelně instalován další střídač, aby se zvýšila kapacita.
  Všechny naše střídače jsou známé svou extrémní odolností v těch nejnáročnějších podmínkách. U instalací instalovaných v prostředí s vysokou teplotou prosím zvažte faktor snížení teploty při dimenzování vašeho střídače. V teplém podnebí se také doporučuje jejich mírné předimenzování, aby neběžely nepřetržitě na plný výkon. Více informací naleznete v technických listech
 • 02

  Bateriový systém lithiových nebo olověných baterií pro tento systém Off-grid, v jaké velikosti?

  There are many reasons why to choose for either technology. But let’s have a quick glance at the cost-effectiveness and the practical differences.

  Cenová efektivita lithiových baterií vs. olověných baterií

  Při výběru beteriového systému off-grid je primárně na výběr technologie: lithium nebo olovo. Pro aplikace off-grid se Lithium rychle stalo novým standardem ve větších (rezidenčních a komerčních) systémech pro jejich výkon, ale také kvůli jejich nižší ceně na cyklus. U menších systémů platí také situace s nižšími náklady na cyklus, avšak vyšší počáteční investice vedly mnohé k tomu uvažovat spíše o olověných bateriích. Kvůli neustálému tlaku na snižování cen bod zlomu směřuje více k lithiu. Malé off-grid systémy jsou blíže než kdy jindy a v některých regionech u nich již jsou.

  Praktické rozdíly mezi lithiovými bateriemi a olověnými bateriemi

  Použití lithia v systémech off-grid
  Použití olova v systémech off-grid
  Lithium is the new standard in larger off-grid systems, because of its reliability, performance in high temperatures, optimal scalability, fast (dis)charging abilities (ideal for solar powered applications) and from an investment perspective: a long cycle life which translates into a lower cost-per-cycle compared to lead-acid. Also, it is relatively ‘maintenance free’, which is often seen as a favourable factor in designing reliable solutions, especially for remote installations. Practically they are way lighter and more compact, ideal for cases with space- or weight restrictions.
  Použití olova v systémech off-grid
  Lead-acid battery types also are a viable option; off-grid installations have relied on them for years and many still do. While they offer a lower initial investment, they do require more discipline by it’s end-users, ensuring the system is closely monitored, isn’t discharged too deeply, fully charged regularly, internal battery liquids filled. When this is taken care of, lead-acid based systems do provide a safe and reliable option. Looking at the total life cycle of a system, lead-acid batteries often have a higher cost-per-cycle and these days, in some regions, even a higher upfront investment.

  Společnost Victron Energy nabízí plnou flexibilitu, pokud jde o výběr bateriového systému off-grid. Kromě naší vlastní řady kvalitních baterií zahrnuje výběr řadu dobře podporovaných výrobců lithiových baterií třetích stran, které lze snadno integrovat pomocí zařízení GX. Tato flexibilita umožňuje našim zákazníkům dokonale vyhovět jejich off-grid potřebám, které jsou jedinečné pro jejich situaci.

  Check the manufacturer's data sheets for the expected cycle life and see what works in your (business) case. Each manufacturer comes from a different background and each may have it’s pros and cons for your local situation (availability, support, performance in hot/cold climates, installability, pricing, etc). Therefore, feel free to reach out to a nearby Victron Authorised installer and ask for their local know-how.

  Společnost Victron Energy je známá díky podpoře výrobců lithiových baterií třetích stran. Velké úsilí je vynaloženo na zajištění bezproblémové integrace s jinými značkami, jako je Freedom Won, BYD, Pylontech, MG Energy, aby bezproblémově fungovali se zařízením Victron GX. Při práci s nepodporovanými značkami se doporučuje nainstalovat sledovač stavu baterií společnosti Victron, který předá přesné údaje o stavu nabití širšímu systému. Požádejte místního autorizovaného instalačního technika o doporučení. Podívejte se na podporované značky Zeptejte se svého místního technika

  Doporučení odborníků

  Freedom Won Lite 10/8 Lithium battery module: This third party Lithium battery bank can provide ±8kWh of usable energy, enough to power the night-time loads and is ready to assist with peak-demands or support the solar array on cloudy days. In this example, it requires 3kWh of energy to power all loads 24/7. To ensure the system never runs out of battery power, it’s now scaled to last ±2,5 days without any solar input, requiring a minimum of 7,5kWh of usable energy. According to spec, this 10kWh battery can provide an average daily discharge up to 80% (8kWh). Due to it’s fast charging capabilities the bank can be fully charged in ±3 sunny hours by the solar array.

 • 03

  Jak moc solární energie funguje pro tento off-grid systém, s jakým MPPT regulátorem?

  Každý off-grid systém je jiný a každá lokace může představovat jedinečné výzvy. Je třeba vzít v úvahu mnoho proměnných, jako je denní a noční zatížení, ztráty, účinnost panelů a jejich geografické umístění s ohledem na sluneční záření (množství slunečního světla, které dopadne na dané místo), sklon a orientace panelů, zastínění a špína nebo sníh způsobující ztráty v samotném poli. Do hry vstupují i další faktory, jako jsou místní náklady na solární panely, baterie a čištění solárních panelů. To je důvod, proč je každý systém jiný a navrhování off-grid systému je úkolem místního odborníka. Nicméně, abyste získali představu, podívejte se níže a vyzkoušejte naše základní solární a off-grid kalkulačky.

  Na základě denní spotřeby energie lze vypočítat cílovou velikost solárního pole. Minimálně by mělo být možné sklízet denní spotřebu energie a kompenzovat ztráty. Relevantní jsou také bezpečnostní rezervy určené vlivy specifickými pro daný případ. I když existuje mnoho aspektů a metod k výpočtu, cílem tohoto níže uvedeného je poskytnout vám představu.

  Výpočet solárního výnosu
  Každý off-grid systém je jiný a každé místo poskytuje jiné výzvy a jiný solární výnos, takže solární výpočty vycházejí z místních a praktických zkušeností. To je důvod, proč je naše globální síť autorizovaných instalačních techniků vyškolena s 45letým know-how a jsou pečlivě vybíráni pro své (místní) znalosti a kvalitu služeb. Použijte naši DC kalkulačku Použijte naši off-grid kalkulačku Najděte svého místního technika
  V závislosti na zeměpisné poloze a ročním období se sluneční záření liší. Použijte naši solární kalkulačku, abyste získali představu o vašem místním faktoru slunečního záření.

  Doporučeno odborníky

  Solární panely 4,5 kWp: The Inverter RS high voltage MPPT solar charge controller accepts a wide range of voltages from 80 to 450VDC to a maximum of 4kWp of solar, meaning full flexibility when sizing or upgrading the solar array. In this case, at a minimum the daily energy consumption of 3kWp needs to be compensated. Assuming an insolation factor of an average 4 hours of usable sun per day, this means the daily consumption needs to be produced in 4 hours. However, margins need to be built in to counter inefficiencies of the array in high-temperature environments (often between 25 and 30%) and potential grey moments resulting in a smaller solar yield. Therefore in this case it is better to maximise the array and even slightly oversize the array vs the recommended maximum input of the MPPT controller of the Inverter RS to get maximum system output. A 4,5kWh solar array powers all concurrent loads of the clinic in real time, charges the batteries and offers a fairly large margin to compensate for worst case scenarios as this system doesn’t have a generator. This is possible as this particular location receives a sufficient solar yield all year round.
  4,5kWp
  Kapacita solárních panelů
  30%
  Faktor snížení účinku
  4x
  Insolace
  12,6kWh
  Průměrný solární výnos
  Kapacita solárních panelů 4,5 kWp X faktor snížení účinku 0,7 % (-30 %) X insolace 4 = 12,6 kWh průměrný solární výnos ve srovnání s denní spotřebou energie 3 kWp.
  Oversizing solar capacity vs. the daily consumption comes with several advantages: it can charge the battery bank very fast (in ±3 sunny hours) and it allows the solar panels to be cleaned less regularly.
  Při výpočtu velikosti a konfigurace solárního panelu nezapomeňte vzít v úvahu také teplotní koeficient solárních panelů; nižší teploty (například brzy ráno), mohou způsobit zvýšení napětí solárních panelů. Maximální napětí v otevřeném FV obvodu MPPT však nesmí být překročeno. Více informací naleznete v technických listech výrobce.
 • 04

  Jak mohu pracovat s generátorem a střídačem RS?

  Mnoho zákazníků již může mít nainstalovaný záložní generátor, na který se při výpadcích proudu plně spoléhají. Díky solárnímu systému se nyní můžete mnohem méně spoléhat na tyto hlučné znečišťovatele, kteří požírají palivo, nebo je v některých případech dokonce eliminovat.

  Doporučeno odborníky

  In this case, it was possible to work without a generator by oversizing the solar array and the battery bank (see these topics). In other cases, for instance at locations where the sun isn’t shining all year round, there still might be a need for a generator (new or existing). In that case, a battery charger can be added to the generator, to charge the Lithium battery bank directly. Through the GX device and the BMS of the Lithium battery bank, the generator and charger can be controlled, based on the state of charge and error status. Each off-grid case is different, consult an authorised local Victron Energy installer to create a plan that works for you.
 • 05

  Jak mohu (dálkově) ovládat svůj systém, předcházet problémům a spravovat baterie třetích stran?

  Zařízení GX jsou komunikačním centrem instalace, která vám poskytují dokonalou kontrolu nad všemi komponentami systému a maximalizují jejich výkon, bez ohledu na to, kde se nacházíte. Jsou také nezbytné pro integraci lithiové baterie třetí strany.

  Vždy pod kontrolou

  Prostřednictvím naší bezplatné aplikace VictronConnect a portálu Victron Energy Remote Monitoring nebo notebooku můžete zkontrolovat systém z místního i vzdáleného místa. Sledujte stav nabití baterie, spotřebu energie, získávání energie z FV, generátoru a sítě nebo kontrolujte hladinu v nádrži generátoru a naměřené teploty. Odhalte potenciální problémy včas nastavením výstrah a jejich následným sledováním, abyste předešli naprostému selhání systému.

  Chcete-li přidat vzdálené připojení, zařízení GX se může připojit ke stávajícímu připojení WiFi. Jinak může GX LTE 4G poskytnout mobilní internetové připojení pro připojení k portálu VRM. Podporuje sítě 2G, 3G a 4G. Menším systémům bez GX postačí zařízení GlobalLink 520. Slouží k připojení dvou zařízení s VE.Direct k portálu VRM bez jakýchkoli měsíčních poplatků nebo předplatného po dobu prvních pěti let..

  Zařízení GX spravují lithiové baterie třetích stran
  Při použití podporovaných lithiových baterií třetí strany je nutné mít zařízení GX, jako je například Cerbo GX nebo modely střídačů/nabíječek, které mají vestavěnou funkci GX. Zařízení GX je integrováno prostřednictvím rozhraní CAN-bus a připojuje se k BMS baterie a používá se k nastavení, správě limitů nabíjení a vybíjení a k zasílání chybových kódů a informací o stavu nabití. Vše pro to, aby bateriový systém dokonale spolupracoval se širším systémem společnosti Victron Energy
  Společnost Victron Energy je známá díky podpoře výrobců lithiových baterií třetích stran. Velké úsilí je vynaloženo na zajištění bezproblémové integrace s jinými značkami, jako je Freedom Won, BYD, Pylontech, MG Energy, aby bezproblémově fungovali se zařízením Victron Energy GX. Požádejte místního autorizovaného instalačního technika o doporučení. Podívejte se na podporované značky Najděte svého místního technika

  Doporučeno odborníky

  Cerbo GX, GX Touch a GX LTE 4G The Cerbo GX maximises the performance of your systems components in real-time and keeps them in perfect tune. Its optional GX Touch screen is perfect for systems built into a neat cabinet or a hard to reach place, showing the system status at a glance. The GX LTE 4G ensures the clinic’s management and their local Victron installer can receive live alerts from VRM and follow up on warnings.

It seems like your browser does not support the latest technologies. To see this section properly, consider using a modern browser.

Specifikace systému

pro systémy s lithiovými bateriemi

Jak se výkonový profil promítne do robustního systému?

Přidejte generátor
Systém s generátorem
Načítání

AC zařízení (jednofázové)

Každý „domácí“ spotřebič nebo „vysoce výkonný nástroj“, který byste očekávali doma nebo v práci, lze také nalézt v nezávislých energetických systémech. Všechna tato zařízení potřebují ke svému provozu střídavý proud (230 V nebo 110 V).

Některá z těchto zařízení, jako jsou počítače, mohou být citlivá na kvalitu změněného napětí (špatný střídavý proud z pobřežního zdroje nebo generátoru může tuto kvalitu negativně ovlivnit). Motorem poháněná zařízení nebo zařízení generující teplo mohou vyžadovat vysoký spouštěcí proud. Všechny naše střídače produkují čistou sinusovou vlnu, i když kvalita střídavého vstupu není moc dobrá, což zajišťuje, že citlivé zátěže mohou být napájeny a využívat špičkový výkon obecně 2x jmenovité kapacity střídačů pro napájení i těch nejtěžších zátěží, nebo v podstatě jakékoli zátěže bez problému.

Doporučením by bylo pracovat se spotřebiči, které mají energetickou třídu A+ nebo ideálně vyšší (A+++), aby se minimalizovala spotřeba elektrické energie, zejména u větších spotřebičů (lednice, invertorové klimatizace a LED světla).

Příklady AC zařízení:

 • Heavy duty tools such as a drilling machine or a jigsaw
 • Computers
 • Phone chargers
 • Fridge and freezer
 • Lights
 • Coffee machine
 • Microwave
 • or basically any AC powered device you can think of

Cerbo GX & GX Touch 50

Victron Energy Cerbo GX je komunikačním centrem vaší systémové instalace, které vám umožňuje mít systém vždy dokonale pod kontrolou odkudkoli a maximalizuje jeho výkon. Volitelný displej GX Touch 50 je společníkem zařízení Cerbo GX. Pětipalcový a sedmipalcový dotykový displej poskytuje okamžitý přehled o vašem systému a umožňuje bleskurychle upravit nastavení.

Okamžitě sledujte stav nabití baterie, spotřebu energie, získávání energie z FV, generátoru a sítě nebo kontrolujte hladinu v nádrži a naměřené teploty. Snadno zkontrolujte připojení k síti a teplotu baterie, zapněte střídač, (automaticky) spusťte / zastavte generátor nebo dokonce můžete nastavit období klidu, aby se generátor nespustil uprostřed noci. Změňte jakékoli nastavení za účelem optimalizace systému, sledujte výstrahy, provádějte diagnostické kontroly a řešte problémy na dálku pomocí bezplatného portálu Victron Remote Management (VRM).

Cerbo GX je snadno použitelný vizuální systém a promění jakoukoli energetickou výzvu v zážitek bez námahy. Jednoduše se připojte přes portál vzdálené správy (VRM) nebo získejte přímý přístup pomocí displeje GX Touch 50, MFD nebo aplikace VictronConnect přes Bluetooth.

Pro úspěšnou integraci bateriového systému třetí strany je nutné zařízení GX, jako je například Cerbo GX, pro správu limitů nabíjení a vybíjení, pro zasílání chybových kódů a informací o stavu nabití ​​širšímu systému Victron.

Podívejte se na naše zařízení GX

Nabíječky

Battery chargers recharge batteries (DC) when plugged into shore power (AC).
At the same time the Victron Energy battery chargers can also power devices directly.

All Victron Energy battery chargers are developed for professional duty. Our advanced multi step charging algorithms get the best out of your battery, giving the battery the power it needs, maintaining its health, ensuring better performance... and a longer life.

Smart models work with VictronConnect, so you can check the status and configure all settings of your battery charger remotely via Bluetooth. Chargers with different waterproof ratings (IP rating) are also available. Our wide range of models makes it easy to select the right charger, saving you the cost of having to buy a larger one.

Podívejte se na všechny naše nabíječky

Generátor

Generátory produkují převážně střídavý proud, aby v případě potřeby nabídly nezávislou elektrickou energii. Pomáhají nabíjet baterie a napájet (špičkové) zátěže v případě zkratu nebo selhání sítě nebo pobřežního napájení.

Ve všech případech vám řešení Victron Energy, které poskytují ekologickou a nákladově úspornou alternativu, mohou pomoci snížit závislost na těchto hlučných, palivo spotřebovávajících a na údržbu náročných generátorech.

Některé menší systémy mohou nyní běžet pouze na baterie, jiné systémy si vystačí s menšími generátory nebo kratší dobou provozu generátoru. U větších systémů mohou být generátory nepřehlédnutelnou součástí, ale závislost na nich lze snížit například přidáním solárního zdroje energie nebo záložního bateriového napájení s použitím generátoru pouze v případě příliš nízkého stavu nabití, popř. když je požadavek na (špičkový) výkon je příliš vysoký.

Systémy Victron Energy jsou na trhu uznávány pro svou skvělou schopnost zvládnout koncepty hybridních generátorů, což přináší několik výhod:

 • Longer generator free periods.
 • Reduced rating of the generator.
 • Reduces shore power requirement.
 • Uninterrupted AC power on board.
 • Increase redundancy and therefore safety.
 • Easy programming of (multiple) generator start/stop rules, based on a variety of system parameters.

Moduly GX 4G

Modul GX 4G přidá vašemu systému Victron Energy mobilní připojení k internetu. Když je váš systém v dosahu 4G sítě, odešle data na webovou stránku VRM a vy můžete systém sledovat ze svého smartphonu. Modul přidává GPS sledování, zaznamenává vaše cesty a umístí geo-plot kolem instalace. Obdržíte upozornění e-mailem, když se systém dostane mimo oblast geografického plotu.

Victron Energy nabízí několik 4G modulů a modem GlobalLink 520, které fungují prvních pět let bez jakýchkoliv měsíčních poplatků nebo předplatného, a několik modulů 4G. Podívejte se na naše 4G modemy Podívejte se na náš GlobalLink 520

Střídače / nabíječky / MPPT

Střídač / nabíječka / MPPT převádí stejnosměrný proud z baterií na střídavý, bezpečně napájí spotřebiče nebo vysoce výkonné nářadí s 230 V (nebo 110 V na jiných trzích) a odebírá energii ze solárního panelu pro přímé nabíjení baterie a/nebo zátěže. Jejich vestavěná nabíječka využívá energii ze sítě, pobřeží nebo generátoru a využívá nejlepší adaptivní nabíjecí algoritmy pro vaše baterie ať jsou jakéhokoli typu.

Všechny střídače / nabíječky / MPPT společnosti Victron Energy jsou vyvinuty pro profesionální použití, těší se pověsti extrémní odolnosti a jsou postaveny na desetiletích zkušeností v terénu v nejnáročnějších podmínkách. Naše extrémně odolné střídače / nabíječky / MPPT jsou tou nejlepší volbou, když je vyžadována inverze i nabíjení ze střídavých vstupů (jako je břeh nebo síť, generátory nebo AC-FV střídače) a využití sítě je třeba minimalizovat přidáním solární energie.

Podívejte se na naše střídače/nabíječky/MPPT

Servisní baterie

The service battery, also called a house battery or battery bank, stores power for the system's consumers, providing autonomous power especially for moments when input power sources aren’t (fully) available.

Victron Energy nabízí několik bateriových technologií, všechny navržené pro profesionální výkon, spolehlivost a dlouhou životnost v těch nejnáročnějších podmínkách. Dodávají se s 2letou celosvětovou zárukou a naše technické listy nabízejí věrný obraz výkonu a očekávaných životních cyklů, což znamená, že nenarazíte na žádná investiční překvapení.

Společnost Victron Energy také nabízí plnou flexibilitu, pokud jde o výběr bateriového systému off-grid. Velký počet lithiových baterií podporovaných výrobců třetích stran lze snadno integrovat pomocí zařízení GX, které je nezbytné. Tato flexibilita umožňuje našim zákazníkům dokonale vyhovět jejich off-grid potřebám, které jsou jedinečné pro jejich situaci. Při práci s nepodporovanými značkami se vyžaduje nainstalovat sledovač stavu baterií společnosti Victron Energy, který předá přesné údaje o stavu nabití širšímu systému.

I když je na výběr z více technologií, hlavní volba je mezi olověnými a lithiovými bateriemi, což závisí hlavně na požadovaném výkonu, ceně za cyklus a fyzikálních aspektech (velikost/hmotnost).

 • Olověnou baterii zvolte, když splňuje následující:
 • Příležitostné použití
 • Nižší pořizovací náklady
 • Hmotnost a prostor nejsou problém
 • Normální nabíjení
 • Vyberte lithiovou, když:
 • Intenzivní denní požadavky
 • Má nižší náklady na cyklus
 • Je třeba brát v úvahu hmotnost a prostor
 • Super rychlé nabíjení

Výše uvedené je pravděpodobně trochu málo pro 45 leté zkušenosti ve vývoji baterií, pro více informací se podívejte na náš podrobné vysvětlení.

Hluboká analýza: Lithium nebo olovo? Podívejte se, které baterie třetích stran jsou podporovány Viz. náš široký sortiment baterií

Solární nabíječky

Solární nabíječka shromažďuje energii z vašich solárních panelů a ukládá ji do baterií. Pomocí nejnovější a nejrychlejší technologie naše solární nabíječky maximalizují tuto sklizeň energie a inteligentně ji pohánějí tak, aby bylo dosaženo plného nabití v co nejkratším čase při zachování dobrého stavu baterií, zajištění lepšího výkonu… a delší životnosti.

Ve většině případů se intenzita světla solárních panelů neustále mění, což ovlivňuje jejich výkon. Solární regulátory Victron Energy využívají ultra rychlé sledování maximálního výkonu k vymáčknutí až o 30 % více energie z vašich panelů.

Menší modely mají inteligentní zátěžový výstup, který zabraňuje poškození způsobenému „vybitými“ bateriemi. Chytré modely umožňují sledování a analýzu solární sklizně prostřednictvím bezplatné aplikace VictronConnect, další možnosti připojení umožňují vzdálené připojení přes náš portál VRM. U větších systémů lze solární nabíječky synchronizovat, takže fungují jako jedna velká a velmi účinná nabíječka. Pro systémy s velkými sériově zapojenými FV paneli nabíjejícími 48 VDC bateriové systémy jsou k dispozici vysokonapěťové modely.

Podívejte se na naši solární kalkulačku, abyste zjistili velikost solárních panelů a vyberte nabíječku MPPT

Solární panely

Solární panely zachycují energii ze slunečního světla a předávají ji do solárního regulátoru nabíjení, který tuto energii ukládá do systémové baterie. Přidání solárních panelů do vašeho systému znamená energii zdarma, nezávislost na síti a umožňuje vám zmenšit nebo eliminovat potřebu hlučných, palivo spotřebovávajících a náročných generátorů.

Victron Energy nabízí širokou škálu vysoce účinných solárních panelů, které mají výjimečný výkon při slabém osvětlení a vysokou citlivost na světlo v celém solárním spektru, díky čemuž jsou perfektní volbou pro jakýkoli systém. Solární panely Victron Energy splňují nejpřísnější bezpečnostní požadavky a jejich omezená záruka znamená, že vás nic nezaskočí.

Podívejte se na všechny naše solární panely

VictronConnect

Všechny chytré produkty Victron Energy lze monitorovat a ovládat z dlaně vaší ruky. Stačí se připojit k aplikaci VictronConnect přes Bluetooth a budete mít přímý přístup k údajům o výkonu vašeho systému. Můžete také snadno měnit nastavení, zapínat nebo vypínat zařízení a mnoho dalšího.

Neinteligentní zařízení s portem VE.Direct se také mohou stát chytrými pomocí VE.Direct Bluetooth Smart dongle

Je také možné monitorovat a ovládat váš systém na dálku. Funkce VictronConnect-Remote umožňuje vzdálený přístup k produktům Victron s rozhraním VE.Direct prostřednictvím produktu GX přes online portál VRM. Tato výkonná funkce umožňuje úplnou konfiguraci a monitorování produktu prakticky odkudkoli na světě pomocí aplikace VictronConnect. Uživatelské rozhraní je stejné, jako by byly produkty připojeny lokálně pomocí Bluetooth nebo kabelového rozhraní VE.Direct přes USB.

Další informace naleznete v návodu VictronConnect Podívejte se na naše zařízení GX

VRM - Vzdálená správa Victron

Sledování a správa

Sledujte a spravujte systémy Victron Energy odkudkoli a včas odhalte potenciální problémy pomocí výstražných zpráv a alarmů. S VRM máte vždy dokonalou kontrolu, ať jste kdekoli.

VRM funguje se zařízením GX, jako je Cerbo GX s připojením k internetu, GlobalLink 520 nebo GSM LTE 4-g pro menší systémy.

Monitorování

Sledujte stav nabití baterie, spotřebu energie, sklizeň energie ze solárních panelů, generátoru a sítě v reálném čase. Optimalizujte sklizeň a využití energie pomocí historických grafů a podrobných analytických zpráv. Odhalte potenciální problémy včas nastavením výstrah a jejich následným sledováním, abyste předešli naprostému selhání systému.

Správa

Snadno zkontrolujte připojení k síti a vstupní proudový limit, zapněte střídač, (automaticky) spusťte / zastavte generátor nebo dokonce můžete nastavit období klidu, aby se generátor nespustil uprostřed noci. Přes portál VRM můžete změnit jakékoli nastavení, sledovat alarmy, provádět diagnostické kontroly a řešit problémy, ať jste kdekoli.

Podívejte se na všechna naše zařízení GX

Střídač RS Smart Solar

The Inverter RS Smart Solar’s are designed for pure solar off-grid applications, combining an inverter and Solar MPPT charge controller in one enclosure. Thanks to its 450VDC internal voltage and high frequency technology, solar power can be inverted to directly power the loads with an incredible efficiency and charge the battery bank at the same time. The Pure Sine Wave inverter technology safely powers sensitive electronics such as computers and any load problem free. Its standard display reads battery, inverter and solar charge controller parameters, its smart function allows it to be set up and monitored with our free VictronConnect app.

All Victron Energy Inverter RS Smart Solars developed for professional duty, enjoy a reputation of extreme resilience and are built on decades of field experience in the most demanding conditions. Our extremely resilient Inverter/MPPT’s are the best choice when 48V battery banks need to be charged from a large solar array.

Podívejte se na naše solární střídače Inverter RS Smart Solar

Zeptejte se svého místního odborníka společnosti Victron Energy.

Každý off-grid systém je jiný a každá lokace představuje jedinečné výzvy. To je důvod, proč jsou autorizovaní odborníci společnosti Victron Energy proškoleni na nejvyšší úrovni know-how. Jejich místní odbornost je zásadní. Je třeba vzít v úvahu všechny proměnné s ohledem na místní klima a místní náklady na solární panely, baterie atd. Cítí velkou odpovědnost vždy navrhnout správné řešení a udělat vše, co je v jejich silách, aby vám zajistili klid do budoucích let.
Always feel free to ask your local Victron Energy Professional
Odborník ze společnosti Victron stojící vedle auta vybaveným produkty Victron

Proč Victron Energy?

It’s not one thing that makes it all work.

Our modular, robust and connected off-grid systems have been proven to deliver unequalled reliability time and time again, even in the harshest of climates. But it’s our unique combination of up-to-date hard- and software, intelligent monitoring Apps, the network of highly trained Authorised professionals and widespread repair centres that turns a Victron Energy system into an unbeatable system, that is Powered by know-how.

Ikona 45 let Victron Energy
Lithiové baterie

Proč Victron Energy?

Spolehlivost zajišťuje dlouhou životnost

When making power supply investment decisions, calculations purely based on price can be deceptive. Their true performance and expected service life cycle are equally important. Good thing Victron Energy equipment lives up to their specifications, both in terms of performance and expected life cycle (when used as designed). Our 5 or 10 year warranty and fair and fast repair policies mean your investments are protected and under most circumstances, won’t let you down.

Sanitka

Proč Victron Energy?

Jak se efektivita promítá do nákladů.

With battery based power systems, efficiency is always key to providing great levels of cost-effectiveness. From our incredibly efficient SmartSolar Charge Controllers to the way our inverter/chargers can provide a super efficient Energy Storage or off-grid system, or how complete systems are optimised by our GX devices: with a Blue Power system you can be sure that all the details are thought through and that our products live up to their (efficient) specifications. This, combined with our reputation for extreme resilience and expected life cycles, translates into cost-effective solutions, especially when compared to ‘cheaper’ options.

let záruka
Odborník ze společnosti Victron ukazuje zákazníkovi aplikaci VictronConnect

Proč Victron Energy?

Čistá síla. Nová podnikání.

Nahrazením generátorů solární energií jako primárním zdrojem energie se zvyšuje bezpečnost napájení, snižuje se údržba a celkové náklady na energii se snižují do bodu zlomu, kdy nezávislé energetické systémy umožňují zcela novou generaci obchodních modelů. Díky poskytování udržitelné energie v měřítku jsou nové obchodní příležitosti na dosah, a to i na vzdálených místech, kde není vůbec žádná síť. Rybí farmy nebo celé továrny a resorty lze založit nebo konvertovat, kdekoli je to potřeba. Pozitivní sociální a ekonomické výhody jsou značné a dalekosáhlé, protože s Victron Energy můžete napájet vše.

Odborník ze společnosti Victron stojící vedle zařízení Victron v zadní části auta

Proč Victron Energy?

Záložní a off-grid poháněné know-how.

Our global network of ±1000 highly trained distributors, installers and service partners are always on hand to help. From stock advice, installation recommendations, after-care and technical support. With the Victron Energy team, their partners and lively community you can always be sure the power of know-how is by your side.

Díky zpětné vazbě zákazníků, sdílení dat a znalostí inovujeme 24/7. Know-how nás a naše uživatele udržuje v chodu a zajišťuje návratnost investic a zajišťuje bezstarostnost mimo síť do budoucna.

Podívejte se na naši komunitu Podívejte se, jak dosáhnout bezstarostnosti mimo síť
Motor poháněn
Ikona šipky
Připojte se k našemu
Off-grid know-how Navštivte náš blog

Zdá se, že váš prohlížeč nepodporuje nejnovější technologie pro zobrazení této části, zvažte použití moderního prohlížeče.

Kompatibilita baterie

Podívejte se, které spravované baterie lze bez problémů integrovat

Stáhněte si naši brožuru Off-grid, záložních a ostrovních systémů
Stáhněte si ikonu
Systémy pro ukládání energie

Podívejte se na náš návod k návrhu a instalaci ESS.

Zobrazit více Carret icon
Robustní střídač / nabíječka

Střídač/nabíječka Multiplus-II GX se zabudovanou konektivitou

Technické informace

Zapojte vše správně s Wiring Unlimited

Nástroj pro systémové plánování

Zhruba spočítejte solární pole, velikost baterie a velikost střídače.

SmartSolar MPPT RS 48 V

Náš nejnovější vysokonapěťový regulátor MPPT pro velké solární panely dává MPPT solárním nabíječkám nový rozměr.

Příklady řešení od našich partnerů

Navštivte náš blog

Zeptejte se svého místního dodavatele společnosti Victron Energy.

Máte dotaz ohledně produktu nebo si přejete nainstalovat systém na místě? Všichni naši dodavatelé jsou vyškoleni v tom, aby vaše potřeby přeměnili v robustní řešení.

Spolehněte se na naše celosvětové služby

Díky pečlivě vybrané a dobře vyškolené globální síti autorizovaných prodejců se naši zákazníci mohou spolehnout na rychlé obsluhování. Naše velká celosvětová síť také poskytuje rychlý servis i v těch nejvzdálenějších oblastech.