Polní test: FV moduly

Skutečné globální srovnání Mono, Poly, PERC a Dual FV modulů.

Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
E
Celkový solární výnos: --
W
Rumunsko
--
--
Datum instalace: 09-03-2020
--
--
--
--
--
--
--
Ozáření

* This is a field test and the results are specific for this installation on this location please research which is the best solution for your own situation as the results can be different based on environmental influences.

Total solar yield as of 27/03/2023 when the results were reset:
Mono: 9158 kWh
Split-cell: 9511 kWh
Poly: 9113 kWh
Perc: 9471 kWh
Perc-east: 1970 kWh
Perc-west: 1730 kWh

Ekologické zemědělství

Rozvíjejte udržitelné podnikání s energetickým systémem, který roste spolu s ním.

Nezávislé energetické systémy umožňují zcela novou generaci zemědělství. Díky poskytování udržitelné energie v měřítku jsou nové obchodní příležitosti na dosah, a to i na vzdálených místech, kde není vůbec žádná síť. Zemědělské modely lze nyní diverzifikovat pro ještě více energeticky závislé aplikace, jako jsou rybí nebo drůbeží farmy, produkce zeleniny nebo dokonce celé potravinářské továrny. Pozitivní sociální a ekonomické výhody jsou značné a dalekosáhlé.

Nahrazením generátorů solární energií jako primárního zdroje energie se zvyšuje bezpečnost energie, výrazně se snižuje údržba, snižují se celkové náklady na energii a je mnohem udržitelnější, což má za následek výrazné snížení emisí CO2. S Victron Energy jsou možnosti off-grid bezkonkurenční. Naše modulární řešení znamená, že lze řešení škálovat tak, aby zůstala na stejné úrovni s rostoucími požadavky na energii. Naši autorizovaní instalační technici vám rádi pomohou s vytvořením energetického plánu, který bude vyhovovat vaší situaci.

Zelená energie

poháněno s Blue Power

In this example we’re looking at a new greenhouse complex as an extension of an already large off-grid eco-farm. Compared to open field growing, protected cultivation will save a lot of water and the production quantity and quality can be increased. This dedicated power solution provides water treatment and pumping, together with a heat regulation system and artificial lighting. The power demand rises at night, where temperatures drop and the lights need to be powered. Let’s see how this greenhouse can be solar powered 24/7.

Spotřeba energie v noci

30kVA

Spotřeba energie přes den

80kVA

Požadavek na špičkový výkon

28kVA

U tohoto příkladu

Denní spotřeba energie se vypočítá sečtením všech denních a nočních spotřebičů. Pro výpočet požadovaného špičkového výkonu sečtěte všechny watty současně používaných spotřebičů. Viz další důležité aspekty níže.

Jasné volby

Návrh systému

Aspekty

A walk-through of Design Considerations for an off-grid system for an Eco farm.

 • 01

  Proč je Quattro vhodný střídač pro tento off/grid systém?

  Our extremely resilient Quattro inverter/chargers have powered the most demanding off-grid challenges for many years, in the harshest of environments. It combines an inverter and charger in one enclosure and has 2 AC inputs. The Pure Sine Wave inverter technology safely powers sensitive electronics such as computers and any load problem free. Thanks to it’s powerful adaptive charger, a Lithium bank can be quickly charged by the ‘grid’. Virtually unlimited power can be offered through parallel operation, three or split phase operation are also possible, meaning over time, your system can grow with your ambitions.
  Střídače převádějí stejnosměrný proud na střídavý proud. Střídače by měly být dimenzovány tak, aby nepřetržitě zvládaly průměrné zatížení a měly by odpovídat očekávanému špičkovému proudu souběžných AC zátěží. Podívejte se na všechny naše střídače / nabíječky

  Doporučeno odborníky

  3x Quattro 48/15000/200-100/100: Based on a 48V battery bank, three 15kVA Quattro’s are installed in Three-phase and can continuously provide 45kVA with a peak power up to 75.000W, more than enough to power all industrial appliances. The three Quattro's join their charging capacity to a max of 600 Amps. A third party AC-PV solar inverter is added to their AC output. On cloudy days the batteries supplement the power output from the AC-PV through the Quattro. At night, the batteries will take over full supply, powering all loads. This seamless integration based on frequency shifting is enabled by a software assistant on the Quattro, which can be installed in minutes and works with several Third party PV-inverters.
  Všechny naše střídače jsou známé svou extrémní odolností v těch nejnáročnějších podmínkách. U instalací instalovaných v prostředí s vysokou teplotou prosím zvažte faktor snížení teploty při dimenzování systému, více informací naleznete v technických listech.
 • 02

  Bateriový systém lithiových nebo olověných baterií pro tento systém Off-grid, v jaké velikosti?

  There are many reasons why to choose for either technology. But let’s have a quick glance at the cost-effectiveness and the practical differences.

  Cenová efektivita lithiových baterií vs. olověných baterií

  Při výběru beteriového systému off-grid je primárně na výběr technologie: lithium nebo olovo. Pro aplikace off-grid se Lithium rychle stalo novým standardem ve větších (rezidenčních a komerčních) systémech pro jejich výkon, ale také kvůli jejich nižší ceně na cyklus. U menších systémů platí také situace s nižšími náklady na cyklus, avšak vyšší počáteční investice vedly mnohé k tomu uvažovat spíše o olověných bateriích. Kvůli neustálému tlaku na snižování cen bod zlomu směřuje více k lithiu. Malé off-grid systémy jsou blíže než kdy jindy a v některých regionech u nich již jsou.

  Praktické rozdíly mezi lithiovými bateriemi a olověnými bateriemi

  Použití lithia v systémech off-grid
  Použití olova v systémech off-grid
  Lithium is the new standard in larger off-grid systems, because of its reliability, performance in high temperatures, optimal scalability, fast (dis)charging abilities (ideal for solar powered applications) and from an investment perspective: a long cycle life which translates into a lower cost-per-cycle compared to lead-acid. Also, it is relatively ‘maintenance free’, which is often seen as a favourable factor in designing reliable solutions, especially for remote installations. Practically they are way lighter and more compact, ideal for cases with space- or weight restrictions.
  Použití olova v systémech off-grid
  Lead-acid battery types also are a viable option; off-grid installations have relied on them for years and many still do. While they offer a lower initial investment, they do require more discipline by it’s end-users, ensuring the system is closely monitored, isn’t discharged too deeply, fully charged regularly, internal battery liquids filled. When this is taken care of, lead-acid based systems do provide a safe and reliable option. Looking at the total life cycle of a system, lead-acid batteries often have a higher cost-per-cycle and these days, in some regions, even a higher upfront investment.

  Společnost Victron Energy nabízí plnou flexibilitu, pokud jde o výběr bateriového systému off-grid. Kromě naší vlastní řady kvalitních baterií zahrnuje výběr řadu dobře podporovaných výrobců lithiových baterií třetích stran, které lze snadno integrovat pomocí zařízení GX. Tato flexibilita umožňuje našim zákazníkům dokonale vyhovět jejich off-grid potřebám, které jsou jedinečné pro jejich situaci.

  Check the manufacturer's data sheets for the expected cycle life and see what works in your (business) case. Each manufacturer comes from a different background and each may have it’s pros and cons for your local situation (availability, support, performance in hot/cold climates, installability, pricing, etc). Therefore, feel free to reach out to a nearby Victron Authorised installer and ask for their local know-how.

  Společnost Victron Energy je známá díky podpoře výrobců lithiových baterií třetích stran. Velké úsilí je vynaloženo na zajištění bezproblémové integrace s jinými značkami, jako je Freedom Won, BYD, Pylontech, MG Energy, aby bezproblémově fungovali se zařízením Victron GX. Při práci s nepodporovanými značkami se doporučuje nainstalovat sledovač stavu baterií společnosti Victron, který předá přesné údaje o stavu nabití širšímu systému. Požádejte místního autorizovaného instalačního technika o doporučení. Podívejte se na podporované značky Zeptejte se svého místního technika

  Doporučeno odborníky

  Lithium: 60kWh - 6x BYD B-box Lithium battery modules: Considering that the recommended Depth of Discharge will sit somewhere between 10 and 20%, an effective ±50kWh of battery capacity can fully power this greenhouse 24/7. In this example, the day-time energy consumption is 80kWh, the night-time consumers total 30kWh. Since the day-time consumers are primarily powered through the AC-PV solar array, 50kWh of battery capacity is more than enough to assist for cloudy spells and take the installation through the night. Lithium was chosen because of its performance in high temperatures up to 55 degrees, optimal scalability, fast charging abilities and because of its ‘maintenance free’ factor which is welcomed especially at this remote location. When using a third party Lithium bank, a GX device is mandatory. Integrated through a CANbus interface, the GX device is used to set up, manage charge and discharge limits and to exchange error codes and state of charge information.

 • 03

  Jak moc solární energie funguje pro tento off-grid systém, s jakým MPPT regulátorem?

  Každý off-grid systém je jiný a každá lokace může představovat jedinečné výzvy. Je třeba vzít v úvahu mnoho proměnných, jako je denní a noční zatížení, ztráty, účinnost panelů a jejich geografické umístění s ohledem na sluneční záření (množství slunečního světla, které dopadne na dané místo), sklon a orientace panelů, zastínění a špína nebo sníh způsobující ztráty v samotném poli. Do hry vstupují i další faktory, jako jsou místní náklady na solární panely, baterie a čištění solárních panelů. To je důvod, proč je každý systém jiný a navrhování off-grid systému je úkolem místního odborníka. Nicméně, abyste získali představu, podívejte se níže a vyzkoušejte naše základní solární a off-grid kalkulačky.

  Na základě denní spotřeby energie lze vypočítat cílovou velikost solárního pole. Logicky by mělo být možné minimálně sklízet denní spotřebu energie, včetně doby v režimu stand-alone a kompenzovat ztráty. Relevantní jsou také bezpečnostní rezervy určené vlivy specifickými pro daný případ. I když existuje mnoho aspektů a metod k výpočtu, cílem tohoto níže uvedeného je poskytnout vám představu.

  Výpočet solárního výnosu
  Každý off-grid systém je jiný a každé místo poskytuje jiné výzvy a jiný solární výnos, takže solární výpočty vycházejí z místních a praktických zkušeností. To je důvod, proč je naše globální síť autorizovaných instalačních techniků vyškolena s 45letým know-how a jsou pečlivě vybíráni pro své (místní) znalosti a kvalitu služeb. Použijte naši DC kalkulačku Použijte naši off-grid kalkulačku Najděte svého místního technika

  Denní spotřeba energie * (1 + systémové ztráty) / průměrné celoroční hodiny sluneční špičky * vlivy specifické pro případ = velikost solárního pole mimo síť.

  V závislosti na zeměpisné poloze a ročním období se sluneční záření liší. Použijte naši solární kalkulačku, abyste získali představu o vašem místním faktoru slunečního záření.

  Doporučeno odborníky

  Hybridní 30 kVA AC-solární FV v kombinaci s 8 kVA DC-solární FV: The power profile of this system is characterised by its relatively large day-time consumption of 80kWh together with a significant night-time power requirement of 30kWh. Power from a 8kVA DC-coupled solar array generating ±32kWh per day is harvested by 2 MPPT SmartSolar MPPT 250/70 VE.Can units to charge the battery bank with an extremely high efficiency of 99%. When the batteries are full, they provide the energy to help power the loads through the Quattro inverter.

  Celková kapacita je navýšena AC-vázaným solárním panelem 30 kVA, sklízeným solárním střídačem Fronius 27 kW Eco AC, který přímo invertuje solární výnos k napájení denní zátěže v reálném čase a pomáhají snížit zbytečné používání bateriového systému, a tím prodloužit životnost baterií. Když solární výnos klesne, Quattro plynule doplní AC-střídač energií z DC solárního panelu a/nebo baterie. Přebytek solární energie z AC panelu se používá k nabíjení bateriového systému prostřednictvím AC vstupu střídače / nabíječky Quattro.

 • 04

  Kdy zvolit solární panel AC-FV nebo DC-FV nebo obojí?

  Pokud jde o různé technologie přeměny solární energie na spotřební, existuje více možností: Solární energie vázaná na DC nebo AC nebo – v hybridním modelu – obojí.

  DC-vázaná solární nebo DC-FV
  AC-vázaná solární energie nebo AC-FV
  DC solar chargers have a very high 98% efficiency from panel to the battery bank, which makes DC the excellent choice when most energy needs to be stored in the battery banks for the night consumers. Through an inverter such as the Quattro, day time consumers can be powered as well (inverter efficiencies of ±96% need to be taken into account). Victron Energy Solar chargers can bring (fully) depleted battery banks back to normal to automatically resume operations. This is critically important in lithium batteries, where self discharge loads can permanently destroy a battery.
  AC-vázaná solární energie nebo AC-FV
  AC solar inverters have a ±94% efficiency from panel directly to their AC output, which makes them more efficient to directly power heavy daytime-only consumers such as air conditioning or heavy kitchen/ office appliances and thus helps to increase the sustained and total kW power that the system can supply. Using AC-PV as the only charging source for the battery bank is not recommended due to efficiency and fail-safe reasons: AC-PV requires a grid to (re)start, which is why it cannot start itself when batteries are empty.

  Volba mezi technologiemi závisí na mnoha faktorech, hlavním z nich je, kdy se očekávají špičky spotřeby energie: ve dne nebo v noci (nebo obojí). V praxi u off-grid s většími systémy vyžadujícími značnou dodávku energie během dne a noci se často používá hybridní kombinace AC-FV a DC-FV s využitím každé z jejich výhod. Společnost Victron Energy je známá schopností integrace s FV střídači třetích stran, jako je Fronius.

  Minimální celkový výnos panelu pouze DC-FV se musí rovnat celkové denní spotřebě (24 hodin) a jejím ztrátám, počítáno s průměrem dostupných hodin, kdy svítí slunce.

  Pouze DC-FV

  Solární nabíječky založené na DC-FV jsou mnohem účinnější pro nabíjení bateriových systémů ve srovnání s AC-FV.

  Během dne jsou baterie efektivně dobíjeny pro noční spotřebiče a zároveň jsou denní spotřebiče většinou napájeny energií ze solárního panelu přes solární nabíječku a střídač/nabíječku. Když se solární výnos sníží, k napájení zátěží se odebírá energie z bateriového systému.

  Pro malé a středně velké systémy je DC-FV standardem. Mohou také napájet větší off-grid systémy, pokud solární panely a solární regulátory nabíjení mohou být umístěny v těsné blízkosti baterie a střídačů: DC vyžaduje silnější kabeláž a délka je omezena kvůli ztrátám energie. To není vždy praktické, zvláště když je střešní prostor omezený.

  Ve velkých systémech s významnou denní spotřebou je hybridní nastavení dobrou a trvalou volbou off-grid.

  Hybridní systém: Kombinace AC-FV a DC-FV

  Kombinace AC- a DC-FV se používá tam, kde jsou velké denní spotřebiče a několik zátěží je třeba napájet přes noc.

  AC-FV se stará o denní zátěž a svůj přebytečný výkon využívá k nabíjení baterií, DC-FV slouží k efektivnímu nabíjení baterií, jeho přebytečný výkon lze využít k napájení zátěží. Kdykoli, pokud zátěž překročí výkon dostupný z AC-FV střídačů, Quattro střídače dodají rozdíl z bateriového systému nebo dokonce automaticky spustí generátor.

  For off-grid systems with AC-solar inverters we always recommend to include a DC-array for efficient battery charging, but also to bring the system backup automatically in case the battery bank is completely empty. AC inverters cannot start themselves when there isn’t a grid present. A DC array can charge the batteries, which will reactivate the Victron inverters to create the grid. With a grid present, the AC-PV inverter will also come back online automatically.

  AC solární panel je dimenzován na přímé napájení všech souběžných denních zátěží, jako je klimatizace, zařízení v prádelně a kuchyňské vybavení. Střídač AC-FV je dimenzován tak, aby vyhovoval průměrnému zatížení. DC-panel je dimenzován tak, aby účinně nabíjel bateriový systém, který napájí noční spotřebiče.

  Doporučeno odborníky

 • 06

  Jak mohu (dálkově) ovládat svůj systém, předcházet problémům a spravovat baterie třetích stran?

  Zařízení GX jsou komunikačním centrem instalace, která vám poskytují dokonalou kontrolu nad všemi komponentami systému a maximalizují jejich výkon, bez ohledu na to, kde se nacházíte. Jsou také nezbytné pro integraci lithiové baterie třetí strany.

  Vždy pod kontrolou

  Prostřednictvím naší bezplatné aplikace VictronConnect a portálu Victron Energy Remote Monitoring nebo notebooku můžete zkontrolovat systém z místního i vzdáleného místa. Sledujte stav nabití baterie, spotřebu energie, získávání energie z FV, generátoru a sítě nebo kontrolujte hladinu v nádrži generátoru a naměřené teploty. Odhalte potenciální problémy včas nastavením výstrah a jejich následným sledováním, abyste předešli naprostému selhání systému.

  Chcete-li přidat vzdálené připojení, zařízení GX se může připojit ke stávajícímu připojení WiFi. Jinak může GX LTE 4G poskytnout mobilní internetové připojení pro připojení k portálu VRM. Podporuje sítě 2G, 3G a 4G. Menším systémům bez GX postačí zařízení GlobalLink 520. Slouží k připojení dvou zařízení s VE.Direct k portálu VRM bez jakýchkoli měsíčních poplatků nebo předplatného po dobu prvních pěti let..

  Při použití podporovaných lithiových baterií třetí strany je nutné mít zařízení GX, jako je například Cerbo GX nebo modely střídačů/nabíječek, které mají vestavěnou funkci GX. Zařízení GX je integrováno prostřednictvím rozhraní CAN-bus a připojuje se k BMS baterie a používá se k nastavení, správě limitů nabíjení a vybíjení a k zasílání chybových kódů a informací o stavu nabití. Vše pro to, aby bateriový systém dokonale spolupracoval se širším systémem společnosti Victron Energy
  Společnost Victron Energy je známá díky podpoře výrobců lithiových baterií třetích stran. Velké úsilí je vynaloženo na zajištění bezproblémové integrace s jinými značkami, jako je Freedom Won, BYD, Pylontech, MG Energy, aby bezproblémově fungovali se zařízením Victron Energy GX. Požádejte místního autorizovaného instalačního technika o doporučení. Podívejte se na podporované značky Najděte svého místního technika

  Doporučeno odborníky

  Cerbo GX, GX Touch a GX LTE 4G The Cerbo GX maximises the performance of your systems components in real-time and keeps them in perfect tune. Its optional GX Touch screen is perfect for systems built into a neat cabinet or a hard to reach place, showing the system status at a glance. The GX LTE 4G ensures the resort’s management and their local Victron installer can receive live alerts from VRM and follow up on warnings.
 • 06

  Vyžaduje tento systém generátor?

  The system has a fairly large solar array and battery bank to prevent power outages year-round. Since the vegetables will survive without a day of power, it is not seen as business critical compared to a fish-farm for instance. With data insights from VRM this can be closely monitored and if the need for a generator arises, the Quattro’s second AC input ports easily accept AC input power from a generator and auto start/stop rules can easily be set.

It seems like your browser does not support the latest technologies. To see this section properly, consider using a modern browser.

Schéma systému

pro systémy s lithiovými bateriemi

Jak se výkonový profil promítne do robustního systému?

Načítání

AC zařízení (jednofázové)

Každý „domácí“ spotřebič nebo „vysoce výkonný nástroj“, který byste očekávali doma nebo v práci, lze také nalézt v nezávislých energetických systémech. Všechna tato zařízení potřebují ke svému provozu střídavý proud (230 V nebo 110 V).

Některá z těchto zařízení, jako jsou počítače, mohou být citlivá na kvalitu změněného napětí (špatný střídavý proud z pobřežního zdroje nebo generátoru může tuto kvalitu negativně ovlivnit). Motorem poháněná zařízení nebo zařízení generující teplo mohou vyžadovat vysoký spouštěcí proud. Všechny naše střídače produkují čistou sinusovou vlnu, i když kvalita střídavého vstupu není moc dobrá, což zajišťuje, že citlivé zátěže mohou být napájeny a využívat špičkový výkon obecně 2x jmenovité kapacity střídačů pro napájení i těch nejtěžších zátěží, nebo v podstatě jakékoli zátěže bez problému.

Doporučením by bylo pracovat se spotřebiči, které mají energetickou třídu A+ nebo ideálně vyšší (A+++), aby se minimalizovala spotřeba elektrické energie, zejména u větších spotřebičů (lednice, invertorové klimatizace a LED světla).

Příklady AC zařízení:

 • Heavy duty tools such as a drilling machine or a jigsaw
 • Computers
 • Phone chargers
 • Fridge and freezer
 • Lights
 • Coffee machine
 • Microwave
 • or basically any AC powered device you can think of

Cerbo GX & GX Touch 50

Victron Energy Cerbo GX je komunikačním centrem vaší systémové instalace, které vám umožňuje mít systém vždy dokonale pod kontrolou odkudkoli a maximalizuje jeho výkon. Volitelný displej GX Touch 50 je společníkem zařízení Cerbo GX. Pětipalcový a sedmipalcový dotykový displej poskytuje okamžitý přehled o vašem systému a umožňuje bleskurychle upravit nastavení.

Okamžitě sledujte stav nabití baterie, spotřebu energie, získávání energie z FV, generátoru a sítě nebo kontrolujte hladinu v nádrži a naměřené teploty. Snadno zkontrolujte připojení k síti a teplotu baterie, zapněte střídač, (automaticky) spusťte / zastavte generátor nebo dokonce můžete nastavit období klidu, aby se generátor nespustil uprostřed noci. Změňte jakékoli nastavení za účelem optimalizace systému, sledujte výstrahy, provádějte diagnostické kontroly a řešte problémy na dálku pomocí bezplatného portálu Victron Remote Management (VRM).

Cerbo GX je snadno použitelný vizuální systém a promění jakoukoli energetickou výzvu v zážitek bez námahy. Jednoduše se připojte přes portál vzdálené správy (VRM) nebo získejte přímý přístup pomocí displeje GX Touch 50, MFD nebo aplikace VictronConnect přes Bluetooth.

Pro úspěšnou integraci bateriového systému třetí strany je nutné zařízení GX, jako je například Cerbo GX, pro správu limitů nabíjení a vybíjení, pro zasílání chybových kódů a informací o stavu nabití ​​širšímu systému Victron.

Podívejte se na naše zařízení GX

Moduly GX 4G

Modul GX 4G přidá vašemu systému Victron Energy mobilní připojení k internetu. Když je váš systém v dosahu 4G sítě, odešle data na webovou stránku VRM a vy můžete systém sledovat ze svého smartphonu. Modul přidává GPS sledování, zaznamenává vaše cesty a umístí geo-plot kolem instalace. Obdržíte upozornění e-mailem, když se systém dostane mimo oblast geografického plotu.

Victron Energy nabízí několik 4G modulů a modem GlobalLink 520, které fungují prvních pět let bez jakýchkoliv měsíčních poplatků nebo předplatného, a několik modulů 4G. Podívejte se na naše 4G modemy Podívejte se na náš GlobalLink 520

Střídače / nabíječky

Střídače / nabíječky převádějí stejnosměrný proud z baterií na střídavý proud a bezpečně napájí spotřebiče nebo vysoce výkonné nářadí s 230 V (nebo 110 V na jiných trzích). Jejich vestavěná nabíječka využívá energii ze sítě, pobřeží nebo generátoru a využívá nejlepší adaptivní nabíjecí algoritmy pro vaše baterie ať jsou jakéhokoli typu.

Všechny střídače/nabíječky Victron Energy jsou vyvinuty pro profesionální použití, těší se pověsti extrémní odolnosti a jsou postaveny na desetiletích zkušeností v terénu v nejnáročnějších podmínkách. Naše extrémně odolné střídače / nabíječky jsou tou nejlepší volbou, když je vyžadováno invertování i nabíjení ze střídavých vstupů (jako je pobřežní napájení, generátory nebo střídače AC-FV). Jejich možnosti připojení a konfigurace do hloubky umožňují zvládnout i ty nejnáročnější výzvy.

Střídače/nabíječky Victron Energy mají několik vynikajících funkcí:

 • PowerControl: automaticky řídí nabíjení baterie, aby se zabránilo přetížení generátoru nebo pobřežního napájení.
 • PowerAssist: používá baterii jako vyrovnávací paměť, která pomáhá pobřežnímu napájení během špičkové spotřeby energie.
 • Perfektní výkon: citlivá zařízení fungují bezchybně na čisté sinusové technologii, i když vstupní zdroje střídavého proudu neprodukují čistý střídavý proud, střídač / nabíječka Victron tyto problémy vyřeší a ze špatného výkonu udělá perfektní výkon.
 • Funkce UPS: zajišťuje, že pobřežní napájení může být (odpojeno) bez jakéhokoli přerušení díky bezproblémovému přepínání.
 • Vysoký špičkový výkon: používejte motorizované zařízení bez přehřívání a bez problémů se zatížením.
 • Nízká vlastní spotřeba.
 • Vestavěná nabíječka je dodávána s několika adaptivními nabíjecími algoritmy pro individuální nabíjení startovací a servisní baterie, což má za následek skvělou životnost.
 • Modely se 2 střídavými vstupy zajišťují, že energie může pocházet z více zdrojů, jako je pobřežní, síť nebo generátor.

Naše široká škála modelů usnadňuje efektivní přizpůsobení správného střídače/nabíječky požadavkům. V případě omezeného prostoru jsou k dispozici kompaktní modely. Větší modely mohou napájet průmyslové spotřebiče a prakticky neomezený výkon lze zajistit paralelním nebo 3fázovým provozem. Podívejte se na všechny naše střídače / nabíječky

Střídače

Střídače převádějí stejnosměrný proud z baterií na střídavý proud a bezpečně napájí jakýkoli typ spotřebiče nebo vysoce výkonného nářadí s 230 V (nebo 110 V na jiných trzích).

Všechny střídače Victron Energy jsou vyvinuty pro profesionální použití a těší se pověsti extrémní odolnosti, a to i v těch nejnáročnějších podmínkách. Technologie Pure Sine Wave bezpečně napájí citlivou elektroniku, jako jsou počítače, vysoký špičkový výkon umožňuje vysoké spouštěcí proudy, takže můžete bez problémů napájet jakoukoli zátěž. Jejich vysoká účinnost a ultra nízká vlastní spotřeba zajišťují, že uložená energie může být použita k efektivnímu napájení spotřebičů, místo toho, aby bylo nutné počítat s velkými rezervami pro kompenzaci energetických ztrát.

Větší modely mohou napájet průmyslové spotřebiče a prakticky neomezený výkon lze zajistit paralelním nebo 3fázovým provozem. Jiné modely se dodávají s vestavěnými nabíječkami (střídač / nabíječky), které lze použít, když je nezbytné nabíjení z pobřežních nebo generátorových střídavých zdrojů. Ať už potřebujete cokoli, náš široký sortiment usnadňuje výběr správného střídače pro vaši aplikaci a ušetří vám náklady na nákup většího.

Podívejte se na všechny naše střídače Podívejte se na všechny naše střídače / nabíječky

Střídač AC-FV

AC solární střídače invertují energii ze solárních panelů přímo na použitelný AC výstup. AC solární střídače mají obvykle velmi vysokou účinnost z panelu přímo na jejich AC výstup, díky čemuž jsou efektivnější pro přímé napájení vysoce výkonných denních spotřebičů, jako je klimatizace nebo výkonné kuchyňské/kancelářské spotřebiče, a pomáhají tak zvýšit trvalý a celkový výkon (kW), který systém dokáže dodat.

For off-grid systems with AC-solar inverters we always recommend to include a DC solar array for more efficient battery charging, but also to bring the system backup automatically in case the battery bank is completely empty. AC inverters cannot start themselves when there isn’t a grid present. In a rare case of a depleted battery bank, a DC array can charge the batteries, which will reactivate the Victron inverters to create the grid. With a grid present, the AC-PV inverter will also come back online automatically.

Takže kombinace AC- a DC-FV se používá tam, kde jsou velké denní spotřebiče a několik zátěží je třeba napájet přes noc. Když solární výnos klesne, střídač / nabíječka plynule doplní AC-střídač energií z DC solárního panelu a/nebo baterie. Přebytek solární energie z AC panelu se používá k nabíjení bateriového systému prostřednictvím vstupních AC portálů Victron střídačů / nabíječek.

Velké úsilí je věnováno zajištění detailní a bezproblémové integrace s dlouhým seznamem výrobců AC-FV střídačů spravovaných třetími stranami. Střídače AC-FV jsou podporovány ihned po instalaci softwarového asistenta.

Servisní baterie

The service battery, also called a house battery or battery bank, stores power for the system's consumers, providing autonomous power especially for moments when input power sources aren’t (fully) available.

Victron Energy nabízí několik bateriových technologií, všechny navržené pro profesionální výkon, spolehlivost a dlouhou životnost v těch nejnáročnějších podmínkách. Dodávají se s 2letou celosvětovou zárukou a naše technické listy nabízejí věrný obraz výkonu a očekávaných životních cyklů, což znamená, že nenarazíte na žádná investiční překvapení.

Společnost Victron Energy také nabízí plnou flexibilitu, pokud jde o výběr bateriového systému off-grid. Velký počet lithiových baterií podporovaných výrobců třetích stran lze snadno integrovat pomocí zařízení GX, které je nezbytné. Tato flexibilita umožňuje našim zákazníkům dokonale vyhovět jejich off-grid potřebám, které jsou jedinečné pro jejich situaci. Při práci s nepodporovanými značkami se vyžaduje nainstalovat sledovač stavu baterií společnosti Victron Energy, který předá přesné údaje o stavu nabití širšímu systému.

I když je na výběr z více technologií, hlavní volba je mezi olověnými a lithiovými bateriemi, což závisí hlavně na požadovaném výkonu, ceně za cyklus a fyzikálních aspektech (velikost/hmotnost).

 • Olověnou baterii zvolte, když splňuje následující:
 • Příležitostné použití
 • Nižší pořizovací náklady
 • Hmotnost a prostor nejsou problém
 • Normální nabíjení
 • Vyberte lithiovou, když:
 • Intenzivní denní požadavky
 • Má nižší náklady na cyklus
 • Je třeba brát v úvahu hmotnost a prostor
 • Super rychlé nabíjení

Výše uvedené je pravděpodobně trochu málo pro 45 leté zkušenosti ve vývoji baterií, pro více informací se podívejte na náš podrobné vysvětlení.

Hluboká analýza: Lithium nebo olovo? Podívejte se, které baterie třetích stran jsou podporovány Viz. náš široký sortiment baterií

Solární nabíječky

Solární nabíječka shromažďuje energii z vašich solárních panelů a ukládá ji do baterií. Pomocí nejnovější a nejrychlejší technologie naše solární nabíječky maximalizují tuto sklizeň energie a inteligentně ji pohánějí tak, aby bylo dosaženo plného nabití v co nejkratším čase při zachování dobrého stavu baterií, zajištění lepšího výkonu… a delší životnosti.

Ve většině případů se intenzita světla solárních panelů neustále mění, což ovlivňuje jejich výkon. Solární regulátory Victron Energy využívají ultra rychlé sledování maximálního výkonu k vymáčknutí až o 30 % více energie z vašich panelů.

Menší modely mají inteligentní zátěžový výstup, který zabraňuje poškození způsobenému „vybitými“ bateriemi. Chytré modely umožňují sledování a analýzu solární sklizně prostřednictvím bezplatné aplikace VictronConnect, další možnosti připojení umožňují vzdálené připojení přes náš portál VRM. U větších systémů lze solární nabíječky synchronizovat, takže fungují jako jedna velká a velmi účinná nabíječka. Pro systémy s velkými sériově zapojenými FV paneli nabíjejícími 48 VDC bateriové systémy jsou k dispozici vysokonapěťové modely.

Podívejte se na naši solární kalkulačku, abyste zjistili velikost solárních panelů a vyberte nabíječku MPPT

Solární panely

Solární panely zachycují energii ze slunečního světla a předávají ji do solárního regulátoru nabíjení, který tuto energii ukládá do systémové baterie. Přidání solárních panelů do vašeho systému znamená energii zdarma, nezávislost na síti a umožňuje vám zmenšit nebo eliminovat potřebu hlučných, palivo spotřebovávajících a náročných generátorů.

Victron Energy nabízí širokou škálu vysoce účinných solárních panelů, které mají výjimečný výkon při slabém osvětlení a vysokou citlivost na světlo v celém solárním spektru, díky čemuž jsou perfektní volbou pro jakýkoli systém. Solární panely Victron Energy splňují nejpřísnější bezpečnostní požadavky a jejich omezená záruka znamená, že vás nic nezaskočí.

Podívejte se na všechny naše solární panely

VictronConnect

Všechny chytré produkty Victron Energy lze monitorovat a ovládat z dlaně vaší ruky. Stačí se připojit k aplikaci VictronConnect přes Bluetooth a budete mít přímý přístup k údajům o výkonu vašeho systému. Můžete také snadno měnit nastavení, zapínat nebo vypínat zařízení a mnoho dalšího.

Neinteligentní zařízení s portem VE.Direct se také mohou stát chytrými pomocí VE.Direct Bluetooth Smart dongle

Je také možné monitorovat a ovládat váš systém na dálku. Funkce VictronConnect-Remote umožňuje vzdálený přístup k produktům Victron s rozhraním VE.Direct prostřednictvím produktu GX přes online portál VRM. Tato výkonná funkce umožňuje úplnou konfiguraci a monitorování produktu prakticky odkudkoli na světě pomocí aplikace VictronConnect. Uživatelské rozhraní je stejné, jako by byly produkty připojeny lokálně pomocí Bluetooth nebo kabelového rozhraní VE.Direct přes USB.

Další informace naleznete v návodu VictronConnect Podívejte se na naše zařízení GX

VRM - Vzdálená správa Victron

Sledování a správa

Sledujte a spravujte systémy Victron Energy odkudkoli a včas odhalte potenciální problémy pomocí výstražných zpráv a alarmů. S VRM máte vždy dokonalou kontrolu, ať jste kdekoli.

VRM funguje se zařízením GX, jako je Cerbo GX s připojením k internetu, GlobalLink 520 nebo GSM LTE 4-g pro menší systémy.

Monitorování

Sledujte stav nabití baterie, spotřebu energie, sklizeň energie ze solárních panelů, generátoru a sítě v reálném čase. Optimalizujte sklizeň a využití energie pomocí historických grafů a podrobných analytických zpráv. Odhalte potenciální problémy včas nastavením výstrah a jejich následným sledováním, abyste předešli naprostému selhání systému.

Správa

Snadno zkontrolujte připojení k síti a vstupní proudový limit, zapněte střídač, (automaticky) spusťte / zastavte generátor nebo dokonce můžete nastavit období klidu, aby se generátor nespustil uprostřed noci. Přes portál VRM můžete změnit jakékoli nastavení, sledovat alarmy, provádět diagnostické kontroly a řešit problémy, ať jste kdekoli.

Podívejte se na všechna naše zařízení GX

Zeptejte se svého místního odborníka společnosti Victron Energy.

Každý off-grid systém je jiný a každá lokace představuje jedinečné výzvy. To je důvod, proč jsou autorizovaní odborníci společnosti Victron Energy proškoleni na nejvyšší úrovni know-how. Jejich místní odbornost je zásadní. Je třeba vzít v úvahu všechny proměnné s ohledem na místní klima a místní náklady na solární panely, baterie atd. Cítí velkou odpovědnost vždy navrhnout správné řešení a udělat vše, co je v jejich silách, aby vám zajistili klid do budoucích let.
Always feel free to ask your local Victron Energy Professional
Odborník ze společnosti Victron stojící vedle auta vybaveným produkty Victron

Proč Victron Energy?

It’s not one thing that makes it all work.

Our modular, robust and connected off-grid systems have been proven to deliver unequalled reliability time and time again, even in the harshest of climates. But it’s our unique combination of up-to-date hard- and software, intelligent monitoring Apps, the network of highly trained Authorised professionals and widespread repair centres that turns a Victron Energy system into an unbeatable system, that is Powered by know-how.

Ikona 45 let Victron Energy
Lithiové baterie

Proč Victron Energy?

Spolehlivost zajišťuje dlouhou životnost

When making power supply investment decisions, calculations purely based on price can be deceptive. Their true performance and expected service life cycle are equally important. Good thing Victron Energy equipment lives up to their specifications, both in terms of performance and expected life cycle (when used as designed). Our 5 or 10 year warranty and fair and fast repair policies mean your investments are protected and under most circumstances, won’t let you down.

Sanitka

Proč Victron Energy?

Jak se efektivita promítá do nákladů.

With battery based power systems, efficiency is always key to providing great levels of cost-effectiveness. From our incredibly efficient SmartSolar Charge Controllers to the way our inverter/chargers can provide a super efficient Energy Storage or off-grid system, or how complete systems are optimised by our GX devices: with a Blue Power system you can be sure that all the details are thought through and that our products live up to their (efficient) specifications. This, combined with our reputation for extreme resilience and expected life cycles, translates into cost-effective solutions, especially when compared to ‘cheaper’ options.

let záruka
Odborník ze společnosti Victron ukazuje zákazníkovi aplikaci VictronConnect

Proč Victron Energy?

Čistá síla. Nová podnikání.

Nahrazením generátorů solární energií jako primárním zdrojem energie se zvyšuje bezpečnost napájení, snižuje se údržba a celkové náklady na energii se snižují do bodu zlomu, kdy nezávislé energetické systémy umožňují zcela novou generaci obchodních modelů. Díky poskytování udržitelné energie v měřítku jsou nové obchodní příležitosti na dosah, a to i na vzdálených místech, kde není vůbec žádná síť. Rybí farmy nebo celé továrny a resorty lze založit nebo konvertovat, kdekoli je to potřeba. Pozitivní sociální a ekonomické výhody jsou značné a dalekosáhlé, protože s Victron Energy můžete napájet vše.

Odborník ze společnosti Victron stojící vedle zařízení Victron v zadní části auta

Proč Victron Energy?

Záložní a off-grid poháněné know-how.

Our global network of ±1000 highly trained distributors, installers and service partners are always on hand to help. From stock advice, installation recommendations, after-care and technical support. With the Victron Energy team, their partners and lively community you can always be sure the power of know-how is by your side.

Díky zpětné vazbě zákazníků, sdílení dat a znalostí inovujeme 24/7. Know-how nás a naše uživatele udržuje v chodu a zajišťuje návratnost investic a zajišťuje bezstarostnost mimo síť do budoucna.

Podívejte se na naši komunitu Podívejte se, jak dosáhnout bezstarostnosti mimo síť
Motor poháněn
Ikona šipky
Připojte se k našemu
Off-grid know-how Navštivte náš blog

Zdá se, že váš prohlížeč nepodporuje nejnovější technologie pro zobrazení této části, zvažte použití moderního prohlížeče.

Kompatibilita baterie

Podívejte se, které spravované baterie lze bez problémů integrovat

Stáhněte si naši brožuru Off-grid, záložních a ostrovních systémů
Stáhněte si ikonu
Systémy pro ukládání energie

Podívejte se na náš návod k návrhu a instalaci ESS.

Zobrazit více Carret icon
Robustní střídač / nabíječka

Střídač/nabíječka Multiplus-II GX se zabudovanou konektivitou

Technické informace

Zapojte vše správně s Wiring Unlimited

Nástroj pro systémové plánování

Zhruba spočítejte solární pole, velikost baterie a velikost střídače.

SmartSolar MPPT RS 48 V

Náš nejnovější vysokonapěťový regulátor MPPT pro velké solární panely dává MPPT solárním nabíječkám nový rozměr.

Příklady řešení od našich partnerů

Navštivte náš blog

Zeptejte se svého místního dodavatele společnosti Victron Energy.

Máte dotaz ohledně produktu nebo si přejete nainstalovat systém na místě? Všichni naši dodavatelé jsou vyškoleni v tom, aby vaše potřeby přeměnili v robustní řešení.

Spolehněte se na naše celosvětové služby

Díky pečlivě vybrané a dobře vyškolené globální síti autorizovaných prodejců se naši zákazníci mohou spolehnout na rychlé obsluhování. Naše velká celosvětová síť také poskytuje rychlý servis i v těch nejvzdálenějších oblastech.