Polní test: FV moduly

Skutečné globální srovnání Mono, Poly, PERC a Dual FV modulů.

Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
E
Celkový solární výnos: --
W
Rumunsko
--
--
Datum instalace: 09-03-2020
--
--
--
--
--
--
--
Ozáření

* This is a field test and the results are specific for this installation on this location please research which is the best solution for your own situation as the results can be different based on environmental influences.

Total solar yield as of 27/03/2023 when the results were reset:
Mono: 9158 kWh
Split-cell: 9511 kWh
Poly: 9113 kWh
Perc: 9471 kWh
Perc-east: 1970 kWh
Perc-west: 1730 kWh

Záložní systém: Malý dům

Zlepšete kvalitu svého života s nepřetržitým napájením.

V některých regionech se výpadky sítě nebo zátěžové ztráty staly nešťastnou součástí každodenní reality. Přítomnost stabilní elektrické sítě není tak běžná, jak by měla být. Naštěstí nyní existují cenově dostupná a škálovatelná řešení, která poskytují nepřetržitou čistou energii od nejmenších domácností až po největší luxusní vily.

Backup systems seamlessly switch over from (failing) grid power to battery power so fast you and your most critical appliances won’t even notice. The system is sized to power the critical loads during the expected ‘down times’. Solar energy can extend the up-time and if needed, a generator can be seamlessly integrated, minimising their usage automatically by prioritising solar energy.

Nepřetržité a spolehlivé záložní napájení

pro malý dům

V tomto příkladu vás provedeme záložním řešením pro typickou 2-4 člennou domácnost vybavenou základními AC spotřebiči, jako je TV, osvětlení, toustovač, varná konvice a malá lednička. Zatímco některé volby jsou zřejmé po výpočtu spotřeby energie během období záložního napájení a požadovaného špičkového výkonu, jiné mohou vyžadovat trochu více přemýšlení.

Spotřeba záložní energie

2kWh

Požadavek na špičkový výkon

3000W

U tohoto příkladu

Spotřeba energie se vypočítá sečtením součtu nezbytných spotřebičů X předpokládaná doba trvání výpadku. Pro výpočet požadovaného špičkového výkonu sečtěte všechny watty současně používaných spotřebičů.

Tip pro velikost mimo síť:

Ve stávajících instalacích požádejte svého instalačního technika, aby nainstaloval měřič spotřeby energie, abyste přesně věděli, co plánovat, na základě skutečných údajů o spotřebě energie.

Jasné volby

Návrh systému

Aspekty

A walk-through of Design Considerations for a small residential Backup System.

 • 01

  Proč je EasySolar-II dobrou volbou pro záložní systém?

  Řada EasySolar, vyvinutá jako řešení solární energie typu vše v jednom, kombinuje vestavěný střídač, nabíječku a MPPT a je skvělou volbou jako záloha pro solární systémy mimo síť a solární systémy s akumulací pro vlastní spotřebu. Tato skříňka typu vše v jednom kombinuje invertní, břehové a solární nabíjení. Byla vyrobena pro profesionální použití a je optimalizována pro snadnou instalaci, která vyžaduje minimum kabeláže. Technologie Pure Sine Wave bezpečně napájí citlivou elektroniku, jako jsou počítače, a jakoukoli jinou zátěž bez problému. Funkce hladkého přepínání UPS zajišťuje, že baterie převezmou kontrolu při výpadku sítě. V režimu ESS bude zařízení optimalizovat napájení ze solární energie, prodlouží dobu provozuschopnosti, odvede vás dále od sítě a sníží účty za elektřinu. Řada EasySolar přichází s několika možnostmi velikosti a připojení.
  EasySolar využije přebytečnou FV energii k nabíjení baterií nebo k dosání energie zpět do sítě a vybije baterii nebo použije energii ze sítě k doplnění nedostatku FV energie. V případě výpadku proudu EasySolar odpojí síť a bude nadále napájet zátěže. Zátěže, které by se měly vypnout, když není k dispozici střídavé vstupní napájení, lze připojit k druhému výstupu. Viz hlavní možnosti konfigurace v technickém listu

  Doporučeno odborníky

  EasySolar-II GX 48/3000/35-32 MPPT 250/70. This system works with 48V battery banks, it’s 3000Va AC inverter output capacity which translates into 2400W continuously is perfectly sized for this basic home. It can charge with 35 Amps, and has a 32 Amp maximum input current (thanks to its seamless automatic transfer switch). The built in MPPT can handle a solar array with a maximum PV open circuit voltage of 250V and can charge the batteries with a maximum charge current of 70 Amps, producing a maximum solar yield of 4000W. It’s 5500W max peak power spec leaves room for a greater future demand. All charging values can be set up in line with the components specifications through the VictronConnect app. By adding solar the uptime is also extended, powering the loads partially.
  Větší a běžnou volbou by byl EasySolar 5000. Menší je také možný: řada EasySolar nabízí modely pro různé typy systémů (12/24/48). Pro 12 V systémy je zde EasySolar 12/1600, pro 24 V systémy Easysolar 24/3000. Je také možné pracovat se samostatným střídačem/nabíječkou a MPPT; v takovém případě zkombinujte buď střídač/nabíječku MultiPlus nebo Quattro se samostatným regulátorem nabíjení SmartSolar MPPT, vše lze dimenzovat přesně podle specifikace.
  All our inverters are renowned for their extreme resilience in the toughest of circumstances. For installations installed in high-temperature environments, please consider the temperature derating factor when sizing your inverter, see the datasheets for more info. See also ‘How much solar works for this ESS, with which MPPT controller?’.
 • 02

  Bateriový systém lithiových nebo olověných baterií pro tento systém Off-grid, v jaké velikosti?

  There are many reasons why to choose for either technology. But let’s have a quick glance at the cost-effectiveness and the practical differences.

  Cenová efektivita lithiových baterií vs. olověných baterií

  Při výběru beteriového systému off-grid je primárně na výběr technologie: lithium nebo olovo. Pro aplikace off-grid se Lithium rychle stalo novým standardem ve větších (rezidenčních a komerčních) systémech pro jejich výkon, ale také kvůli jejich nižší ceně na cyklus. U menších systémů platí také situace s nižšími náklady na cyklus, avšak vyšší počáteční investice vedly mnohé k tomu uvažovat spíše o olověných bateriích. Kvůli neustálému tlaku na snižování cen bod zlomu směřuje více k lithiu. Malé off-grid systémy jsou blíže než kdy jindy a v některých regionech u nich již jsou.

  Praktické rozdíly mezi lithiovými bateriemi a olověnými bateriemi

  Použití lithia v systémech off-grid
  Použití olova v systémech off-grid
  Lithium is the new standard in larger off-grid systems, because of its reliability, performance in high temperatures, optimal scalability, fast (dis)charging abilities (ideal for solar powered applications) and from an investment perspective: a long cycle life which translates into a lower cost-per-cycle compared to lead-acid. Also, it is relatively ‘maintenance free’, which is often seen as a favourable factor in designing reliable solutions, especially for remote installations. Practically they are way lighter and more compact, ideal for cases with space- or weight restrictions.
  Použití olova v systémech off-grid
  Lead-acid battery types also are a viable option; off-grid installations have relied on them for years and many still do. While they offer a lower initial investment, they do require more discipline by it’s end-users, ensuring the system is closely monitored, isn’t discharged too deeply, fully charged regularly, internal battery liquids filled. When this is taken care of, lead-acid based systems do provide a safe and reliable option. Looking at the total life cycle of a system, lead-acid batteries often have a higher cost-per-cycle and these days, in some regions, even a higher upfront investment.

  Společnost Victron Energy nabízí plnou flexibilitu, pokud jde o výběr bateriového systému off-grid. Kromě naší vlastní řady kvalitních baterií zahrnuje výběr řadu dobře podporovaných výrobců lithiových baterií třetích stran, které lze snadno integrovat pomocí zařízení GX. Tato flexibilita umožňuje našim zákazníkům dokonale vyhovět jejich off-grid potřebám, které jsou jedinečné pro jejich situaci.

  Check the manufacturer's data sheets for the expected cycle life and see what works in your (business) case. Each manufacturer comes from a different background and each may have it’s pros and cons for your local situation (availability, support, performance in hot/cold climates, installability, pricing, etc). Therefore, feel free to reach out to a nearby Victron Authorised installer and ask for their local know-how.

  Společnost Victron Energy je známá díky podpoře výrobců lithiových baterií třetích stran. Velké úsilí je vynaloženo na zajištění bezproblémové integrace s jinými značkami, jako je Freedom Won, BYD, Pylontech, MG Energy, aby bezproblémově fungovali se zařízením Victron GX. Při práci s nepodporovanými značkami se doporučuje nainstalovat sledovač stavu baterií společnosti Victron, který předá přesné údaje o stavu nabití širšímu systému. Požádejte místního autorizovaného instalačního technika o doporučení. Podívejte se na podporované značky Zeptejte se svého místního technika

  Doporučeno odborníky

  Pylontech US2000 LiFePO4 48 V 2400Wh + Cerbo GX: this Lithium module offers a cycle life of ±6000 cycles, before degrading to 80% capacity. It can roughly deliver an effective total of 2 kWh on a system voltage* of 48V to power the loads during a 2,5h black-out (2400kWh * 80% discharge capacity) and can be easily scaled, may the demands for backup power rise. When using a third party Lithium bank, a GX device is mandatory, such as the Cerbo GX. Integrated through a CANbus interface, the GX device is used to set up, manage charge and discharge limits and to exchange error codes and state of charge information.

  * This type of battery module is based on 48V, which requires the 48V version of the EasySolar-II 48/3000 or EasySolar 48/5000. Smaller systems on different system voltages can also be built, see ‘which inverter is a cost-effective solution’.
  Přidání baterií ke stávajícím lithiovým bateriím může být možností, většina značek spravovaných baterií má modulární nastavení. Podrobnosti si vždy ověřte u výrobce a zeptejte se místního technika. Obecně se nedoporučuje přidávat moduly do systémů, které jsou v provozu s hlubokým vybíjením déle než 1 rok, protože to způsobuje změny vnitřního odporu.
 • 03

  Jak moc solární energie funguje pro tento ESS, s jakým MPPT regulátorem?

  Backup systems don’t need solar when the batteries are sized properly. However, it can be used to extend the uptime of your system. In an event of a day-time black-out, solar can be used to power a percentage of the loads directly, complemented with energy from the batteries. It is also possible to scale up and power all loads directly from the sun.

  Řešení Victron Energy mají tu výhodu, že jsou modulární a extrémně flexibilní. Proto můžete svůj systém budovat v souladu se svým rozpočtem a postupem času jej rozvíjet v souladu se svými ambicemi. Solární panel tak může být instalován při uvedení do provozu nebo později.

  Vzdálení od sítě
  Jak daleko od sítě se chcete vzdálit, je vaše volba, v podstatě cokoli mezi jedním panelem a plným solárním systémem může fungovat jako záložní systém. Použijte naši solární kalkulačku Zeptejte se instalačního technika

  Jakékoli procento solární energie mezi nulou nebo více směrem k systému s akumulací pro vlastní spotřebu, kde jsou zátěže plně napájeny solárními zařízeními. Můžete to nechat postavit na zakázku nebo v průběhu času, vybrat si odpovídající regulátor nabíjení MPPT nebo přidat další později. Solární výnos je také sezónní záležitost. V létě je lepší výnos než v zimě. Můžete se například rozhodnout, že začnete se solárním panelem s 50 % v létě a přidáte další s 50 % v zimě, nebo je nainstalujete najednou.

  Příklad:

  Nenáročný (záložní)
  Náročný (vlastní spotřeba)
  Začněte s jedním nebo více solárními moduly a upgradujte později.
  Náročný (vlastní spotřeba)
  Dimenzujte solární panel s +20 % spotřeby zátěže nebo směrem k maximálnímu příkonu vašeho MPPT +20 %, abyste se více spoléhali na slunce než na síť.

  Je třeba vzít v úvahu údaje o zeměpisné poloze a orientaci panelu.

  Nakonec, jak daleko se chcete vzdálit od sítě, závisí na vašem rozpočtu a dostupném fyzickém (střešním) prostoru. Čím více se přibližují vaší skutečné spotřebě energie, tím více snižujete své účty za energie a zlepšujete nákladovou efektivitu vašeho systému.

  Doporučeno odborníky

  EasySolar-II GX 48/3000/35-32 MPPT 250/70: Vestavěný MPPT zvládne solární pole s maximálním napětím FV otevřeného obvodu 250 V a může nabíjet baterie maximálním nabíjecím proudem 70 A, což vytváří maximální solární výnos 4000 W. Tyto specifikace znamenají, že můžete začít na nenáročném, prodloužit si dobu záložního napájení, nebo přejít k vlastní spotřebě, volba je na vás. Pro maximální dimenzování samotného solárního panelu se doporučuje pracovat s +20 % oproti max. příkonu MPPT regulátoru a vypořádat se tak s neefektivitou způsobenou dlouhými kabely, vysokými teplotami atd.
  Při výpočtu velikosti a konfigurace solárního panelu nezapomeňte vzít v úvahu také teplotní koeficient solárních panelů; nižší teploty (například brzy ráno), mohou způsobit zvýšení napětí solárních panelů. Maximální napětí v otevřeném FV obvodu MPPT však nesmí být překročeno. Více informací naleznete v technických listech výrobce.
 • 04

  Jak upgradovat můj záložní systém na systém s akumulací pro vlastní spotřebu?

  Nechte slunce zaplatit váš účet

  S klesajícími výkupními cenami a stále méně stabilními a dražšími dodávkami do sítě se stává atraktivnější budovat systém s akumulací pro vlastní spotřebu, který se také chová jako záložní systém při výpadku sítě. Vzdalte se od sítě a snadno ušetřete za účet za elektřinu pomocí upgradu na systém pro ukládání energie (ESS), což je další logický krok ve srovnání se systémem dimenzovaným pouze pro účely zálohy.

  Zde je několik příkladů, jak může být záložní systém dimenzován na systém ESS s akumulací pro vlastní spotřebu:

  An Energy Storage System (ESS) is a logical (larger) next step compared to a backup system, but one before going totally off-grid, as there is mostly a grid present. ESS systems don’t have to be sized to power all the loads in the worst-case like an off-grid system, they target the baseload to optimise solar usage and limit energy import, and use the grid when there is a larger power requirement. In case of grid failure, the system will still provide backup power from the batteries, which is all configurable in great detail.. Zjistěte více o našich systémech ESS

  Doporučeno odborníky

  EasySolar nebo některý z našich střídačů/nabíječek jsou pro začátek dokonalou volbou jako záložní systém a jeho upgrade na systém pro ukládání energie a systém s akumulací pro vlastní spotřebu v několika jednoduchých krocích:
  01
  Solární kapacitu můžete snadno rozšířit až do bodu, kdy je výnos dostatečně velký na napájení základních zátěží a dobíjení bateriového systému. Rychlým orientačním pravidlem pro ESS je, že minimální kapacita FV pole je obvykle dimenzována v souladu se spotřebou energie, ale přidává 20 % jako kompenzaci neefektivity. Maximální vstupní parametry naleznete v technickém listu regulátoru MPPT.
  Add additional solar panels
  02
  Bateriový blok je třeba upgradovat, aby byl dostatečně velký a mohl napájet základní zátěže během noci, což je obvykle delší doba, než na kterou jsou dimenzovány záložní systémy. Přidání lithiových baterií je v některých případech možné*, přidání nových olověných baterií do stávající bateriové sady není možné: to vyžaduje úplnou výměnu stávajícího bateriového systému.
  Add additional batteries to the battery bank
  03
  Pokud se požadavky na výkon zvýší, lze paralelně nainstalovat další střídač/nabíječku Victron Energy pro zvýšení výkonu. Podívejte se na naši dokumentaci ohledně paralelního a třífázového provozu to see how it’s done.
  EasySolar-GX and Multiplus device
  Přidání baterií ke stávajícím lithiovým bateriím může být možností, většina značek spravovaných baterií má modulární nastavení. Podrobnosti si vždy ověřte u výrobce a zeptejte se místního technika. Obecně se nedoporučuje přidávat moduly do systémů, které jsou v provozu s hlubokým vybíjením déle než 1 rok, protože to způsobuje změny vnitřního odporu.
 • 05

  Jak se mohu méně spoléhat na svůj generátor jako záložní zdroj a snížit výdaje za palivo?

  Mnoho zákazníků již může mít nainstalovaný záložní generátor, na který se při výpadcích proudu plně spoléhají. S konceptem hybridního generátoru Victron Energy se nyní můžete mnohem méně spoléhat na tyto hlučné a na údržbu náročné znečišťovatele spotřebovávající palivo. U hybridního modelu přebírají primární roli baterie a střídač pro napájení kritických zátěží v případě výpadku sítě. Pouze když záložní baterie dosáhnou kritické úrovně (v případě dlouhého výpadku proudu), lze systém naprogramovat tak, aby automaticky spustil/zastavil generátor, který pak napájí zátěže a nabíjí baterie zpět na určité procento. S tímto hybridním modelem se vaše výdaje za palivo a údržbu výrazně sníží.

  Díky našim střídačům s funkcí PowerAssist si nyní můžete vybrat i menší generátor, střídač využije další energii z baterie k napájení špičkových zátěží. S naším dlouhým seznamem možných nastavení pro automatické spuštění/zastavení generátoru ze zařízení GX můžete dokonce naprogramovat systém na časy provozu bez generátoru, abyste zabránili spuštění generátoru uprostřed noci.

  Doporučeno odborníky

  It is possible to eliminate your generator from this setup. In this case a large solar array and/or more battery storage capacity can provide greater autonomy. If you wish to maintain the existing generator, it depends if your model has an Automatic Transfer Switch (ATS) built in. If this is the case, the grid is connected to the Generators ATS, and the Generator output to the AC-input of the inverter/charger. The generator can be fully controlled by the GX device. If your generator doesn’t have an ATS, either use an (automatic) AC-transfer switch, a separate battery charger or consider upgrading the EasySolar to a Quattro, which has 2 AC inputs.
 • 06

  Jak mohu (dálkově) ovládat svůj systém, předcházet problémům a spravovat baterie třetích stran?

  Zařízení GX jsou komunikačním centrem instalace, která vám poskytují dokonalou kontrolu nad všemi komponentami systému a maximalizují jejich výkon, bez ohledu na to, kde se nacházíte. Jsou také nezbytné pro integraci lithiové baterie třetí strany.

  Vždy pod kontrolou

  Prostřednictvím naší bezplatné aplikace VictronConnect a portálu Victron Energy Remote Monitoring nebo notebooku můžete zkontrolovat systém z místního i vzdáleného místa. Sledujte stav nabití baterie, spotřebu energie, získávání energie z FV, generátoru a sítě nebo kontrolujte hladinu v nádrži generátoru a naměřené teploty. Odhalte potenciální problémy včas nastavením výstrah a jejich následným sledováním, abyste předešli naprostému selhání systému.

  Chcete-li přidat vzdálené připojení, zařízení GX se může připojit ke stávajícímu připojení WiFi. Jinak může GX LTE 4G poskytnout mobilní internetové připojení pro připojení k portálu VRM. Podporuje sítě 2G, 3G a 4G. Menším systémům bez GX postačí zařízení GlobalLink 520. Slouží k připojení dvou zařízení s VE.Direct k portálu VRM bez jakýchkoli měsíčních poplatků nebo předplatného po dobu prvních pěti let..

  Při použití podporovaných lithiových baterií třetí strany je nutné mít zařízení GX, jako je například Cerbo GX nebo modely střídačů/nabíječek, které mají vestavěnou funkci GX. Zařízení GX je integrováno prostřednictvím rozhraní CAN-bus a připojuje se k BMS baterie a používá se k nastavení, správě limitů nabíjení a vybíjení a k zasílání chybových kódů a informací o stavu nabití. Vše pro to, aby bateriový systém dokonale spolupracoval se širším systémem společnosti Victron Energy
  Společnost Victron Energy je známá díky podpoře výrobců lithiových baterií třetích stran. Velké úsilí je vynaloženo na zajištění bezproblémové integrace s jinými značkami, jako je Freedom Won, BYD, Pylontech, MG Energy, aby bezproblémově fungovali se zařízením Victron Energy GX. Požádejte místního autorizovaného instalačního technika o doporučení. Podívejte se na podporované značky Najděte svého místního technika

  Doporučeno odborníky

  Tento model již má funkci GX zabudovanou: je to komunikační centrum vaší instalace, které vám umožňuje mít vždy dokonalou kontrolu. Prostřednictvím naší bezplatné aplikace VictronConnect a portálu Victron Remote Monitoring nyní můžete systém kontrolovat na dálku, vyhledávat potenciální problémy a nastavit výstrahy, abyste jejich následným sledováním předešli naprostému selhání systému. Systém je připojen k VRM prostřednictvím stávajícího WiFi připojení. Při použití lithiových baterií třetích stran je nutné mít zařízení GX, jako je například Cerbo GX nebo zařízení s vestavěnou funkcí GX. Zařízení GX je integrováno prostřednictvím rozhraní CAN-bus a používá se k nastavení, správě limitů nabíjení a vybíjení a k zasílání chybových kódů a informací o stavu nabití.
 • 07

  Měl/a bych nebo mohl/a bych ve svém záložním systému oddělit kritické spotřebitele od nekritických?

  Velké spotřebiče energie, jako jsou pračky, čerpadla, klimatizace nebo elektrické sporáky, se mohou stát problémem pro omezenou záložní kapacitu bateriového systému a pravděpodobně mohou počkat, až se vrátí napájení ze sítě. Většina našich střídačů/nabíječek má 2 AC výstupy, jeden pro kritické zátěže (osvětlení, lednička, TV, poplašné systémy atd.) a druhý AC výstup pro nepodstatné zátěže. Tímto způsobem je kapacita vaší baterie připravena na nezbytnou zátěž a váš systém může být dimenzován nákladově nejefektivnějším způsobem.

 • 08

  Jak mohu zlepšit nákladovou efektivitu záložního, ESS nebo off-grid systému?

  To improve the cost-effectiveness of a backup, ESS or off-grid system, it’s worth taking a look at the energy consumption side, rather than having to size (and finance) a system to power inefficient devices. A recommendation would be to work with appliances that have an A+ energy rating or ideally higher (A+++) to minimise the use of electrical energy, especially for the larger consumers (Fridge, inverter air conditioners and choose LED lights). It is not uncommon for certain regions (Africa for instance) to choose alternative forms of energy for cooking and (water) heating, such as solar water heating systems or gas, reducing the need for electrical power.

It seems like your browser does not support the latest technologies. To see this section properly, consider using a modern browser.

Specifikace systému

pro systémy s lithiovými bateriemi

Jak se výkonový profil promítne do robustního systému?

Přidejte generátor
Systém s generátorem
Načítání

AC zařízení (jednofázové)

Každý „domácí“ spotřebič nebo „vysoce výkonný nástroj“, který byste očekávali doma nebo v práci, lze také nalézt v nezávislých energetických systémech. Všechna tato zařízení potřebují ke svému provozu střídavý proud (230 V nebo 110 V).

Některá z těchto zařízení, jako jsou počítače, mohou být citlivá na kvalitu změněného napětí (špatný střídavý proud z pobřežního zdroje nebo generátoru může tuto kvalitu negativně ovlivnit). Motorem poháněná zařízení nebo zařízení generující teplo mohou vyžadovat vysoký spouštěcí proud. Všechny naše střídače produkují čistou sinusovou vlnu, i když kvalita střídavého vstupu není moc dobrá, což zajišťuje, že citlivé zátěže mohou být napájeny a využívat špičkový výkon obecně 2x jmenovité kapacity střídačů pro napájení i těch nejtěžších zátěží, nebo v podstatě jakékoli zátěže bez problému.

Doporučením by bylo pracovat se spotřebiči, které mají energetickou třídu A+ nebo ideálně vyšší (A+++), aby se minimalizovala spotřeba elektrické energie, zejména u větších spotřebičů (lednice, invertorové klimatizace a LED světla).

Příklady AC zařízení:

 • Heavy duty tools such as a drilling machine or a jigsaw
 • Computers
 • Phone chargers
 • Fridge and freezer
 • Lights
 • Coffee machine
 • Microwave
 • or basically any AC powered device you can think of

Generátor

Generátory produkují převážně střídavý proud, aby v případě potřeby nabídly nezávislou elektrickou energii. Pomáhají nabíjet baterie a napájet (špičkové) zátěže v případě zkratu nebo selhání sítě nebo pobřežního napájení.

Ve všech případech vám řešení Victron Energy, které poskytují ekologickou a nákladově úspornou alternativu, mohou pomoci snížit závislost na těchto hlučných, palivo spotřebovávajících a na údržbu náročných generátorech.

Některé menší systémy mohou nyní běžet pouze na baterie, jiné systémy si vystačí s menšími generátory nebo kratší dobou provozu generátoru. U větších systémů mohou být generátory nepřehlédnutelnou součástí, ale závislost na nich lze snížit například přidáním solárního zdroje energie nebo záložního bateriového napájení s použitím generátoru pouze v případě příliš nízkého stavu nabití, popř. když je požadavek na (špičkový) výkon je příliš vysoký.

Systémy Victron Energy jsou na trhu uznávány pro svou skvělou schopnost zvládnout koncepty hybridních generátorů, což přináší několik výhod:

 • Longer generator free periods.
 • Reduced rating of the generator.
 • Reduces shore power requirement.
 • Uninterrupted AC power on board.
 • Increase redundancy and therefore safety.
 • Easy programming of (multiple) generator start/stop rules, based on a variety of system parameters.

Střídače / nabíječky / MPPT

Střídač / nabíječka / MPPT převádí stejnosměrný proud z baterií na střídavý, bezpečně napájí spotřebiče nebo vysoce výkonné nářadí s 230 V (nebo 110 V na jiných trzích) a odebírá energii ze solárního panelu pro přímé nabíjení baterie a/nebo zátěže. Jejich vestavěná nabíječka využívá energii ze sítě, pobřeží nebo generátoru a využívá nejlepší adaptivní nabíjecí algoritmy pro vaše baterie ať jsou jakéhokoli typu.

Všechny střídače / nabíječky / MPPT společnosti Victron Energy jsou vyvinuty pro profesionální použití, těší se pověsti extrémní odolnosti a jsou postaveny na desetiletích zkušeností v terénu v nejnáročnějších podmínkách. Naše extrémně odolné střídače / nabíječky / MPPT jsou tou nejlepší volbou, když je vyžadována inverze i nabíjení ze střídavých vstupů (jako je břeh nebo síť, generátory nebo AC-FV střídače) a využití sítě je třeba minimalizovat přidáním solární energie.

Podívejte se na naše střídače/nabíječky/MPPT

Servisní baterie

The service battery, also called a house battery or battery bank, stores power for the system's consumers, providing autonomous power especially for moments when input power sources aren’t (fully) available.

Victron Energy nabízí několik bateriových technologií, všechny navržené pro profesionální výkon, spolehlivost a dlouhou životnost v těch nejnáročnějších podmínkách. Dodávají se s 2letou celosvětovou zárukou a naše technické listy nabízejí věrný obraz výkonu a očekávaných životních cyklů, což znamená, že nenarazíte na žádná investiční překvapení.

Společnost Victron Energy také nabízí plnou flexibilitu, pokud jde o výběr bateriového systému off-grid. Velký počet lithiových baterií podporovaných výrobců třetích stran lze snadno integrovat pomocí zařízení GX, které je nezbytné. Tato flexibilita umožňuje našim zákazníkům dokonale vyhovět jejich off-grid potřebám, které jsou jedinečné pro jejich situaci. Při práci s nepodporovanými značkami se vyžaduje nainstalovat sledovač stavu baterií společnosti Victron Energy, který předá přesné údaje o stavu nabití širšímu systému.

I když je na výběr z více technologií, hlavní volba je mezi olověnými a lithiovými bateriemi, což závisí hlavně na požadovaném výkonu, ceně za cyklus a fyzikálních aspektech (velikost/hmotnost).

 • Olověnou baterii zvolte, když splňuje následující:
 • Příležitostné použití
 • Nižší pořizovací náklady
 • Hmotnost a prostor nejsou problém
 • Normální nabíjení
 • Vyberte lithiovou, když:
 • Intenzivní denní požadavky
 • Má nižší náklady na cyklus
 • Je třeba brát v úvahu hmotnost a prostor
 • Super rychlé nabíjení

Výše uvedené je pravděpodobně trochu málo pro 45 leté zkušenosti ve vývoji baterií, pro více informací se podívejte na náš podrobné vysvětlení.

Hluboká analýza: Lithium nebo olovo? Podívejte se, které baterie třetích stran jsou podporovány Viz. náš široký sortiment baterií

Solární panely

Solární panely zachycují energii ze slunečního světla a předávají ji do solárního regulátoru nabíjení, který tuto energii ukládá do systémové baterie. Přidání solárních panelů do vašeho systému znamená energii zdarma, nezávislost na síti a umožňuje vám zmenšit nebo eliminovat potřebu hlučných, palivo spotřebovávajících a náročných generátorů.

Victron Energy nabízí širokou škálu vysoce účinných solárních panelů, které mají výjimečný výkon při slabém osvětlení a vysokou citlivost na světlo v celém solárním spektru, díky čemuž jsou perfektní volbou pro jakýkoli systém. Solární panely Victron Energy splňují nejpřísnější bezpečnostní požadavky a jejich omezená záruka znamená, že vás nic nezaskočí.

Podívejte se na všechny naše solární panely

VictronConnect

Všechny chytré produkty Victron Energy lze monitorovat a ovládat z dlaně vaší ruky. Stačí se připojit k aplikaci VictronConnect přes Bluetooth a budete mít přímý přístup k údajům o výkonu vašeho systému. Můžete také snadno měnit nastavení, zapínat nebo vypínat zařízení a mnoho dalšího.

Neinteligentní zařízení s portem VE.Direct se také mohou stát chytrými pomocí VE.Direct Bluetooth Smart dongle

Je také možné monitorovat a ovládat váš systém na dálku. Funkce VictronConnect-Remote umožňuje vzdálený přístup k produktům Victron s rozhraním VE.Direct prostřednictvím produktu GX přes online portál VRM. Tato výkonná funkce umožňuje úplnou konfiguraci a monitorování produktu prakticky odkudkoli na světě pomocí aplikace VictronConnect. Uživatelské rozhraní je stejné, jako by byly produkty připojeny lokálně pomocí Bluetooth nebo kabelového rozhraní VE.Direct přes USB.

Další informace naleznete v návodu VictronConnect Podívejte se na naše zařízení GX

VRM - Vzdálená správa Victron

Sledování a správa

Sledujte a spravujte systémy Victron Energy odkudkoli a včas odhalte potenciální problémy pomocí výstražných zpráv a alarmů. S VRM máte vždy dokonalou kontrolu, ať jste kdekoli.

VRM funguje se zařízením GX, jako je Cerbo GX s připojením k internetu, GlobalLink 520 nebo GSM LTE 4-g pro menší systémy.

Monitorování

Sledujte stav nabití baterie, spotřebu energie, sklizeň energie ze solárních panelů, generátoru a sítě v reálném čase. Optimalizujte sklizeň a využití energie pomocí historických grafů a podrobných analytických zpráv. Odhalte potenciální problémy včas nastavením výstrah a jejich následným sledováním, abyste předešli naprostému selhání systému.

Správa

Snadno zkontrolujte připojení k síti a vstupní proudový limit, zapněte střídač, (automaticky) spusťte / zastavte generátor nebo dokonce můžete nastavit období klidu, aby se generátor nespustil uprostřed noci. Přes portál VRM můžete změnit jakékoli nastavení, sledovat alarmy, provádět diagnostické kontroly a řešit problémy, ať jste kdekoli.

Podívejte se na všechna naše zařízení GX

Zeptejte se svého místního odborníka společnosti Victron Energy.

Každý off-grid systém je jiný a každá lokace představuje jedinečné výzvy. To je důvod, proč jsou autorizovaní odborníci společnosti Victron Energy proškoleni na nejvyšší úrovni know-how. Jejich místní odbornost je zásadní. Je třeba vzít v úvahu všechny proměnné s ohledem na místní klima a místní náklady na solární panely, baterie atd. Cítí velkou odpovědnost vždy navrhnout správné řešení a udělat vše, co je v jejich silách, aby vám zajistili klid do budoucích let.
Always feel free to ask your local Victron Energy Professional
Odborník ze společnosti Victron stojící vedle auta vybaveným produkty Victron

Proč Victron Energy?

It’s not one thing that makes it all work.

Our modular, robust and connected off-grid systems have been proven to deliver unequalled reliability time and time again, even in the harshest of climates. But it’s our unique combination of up-to-date hard- and software, intelligent monitoring Apps, the network of highly trained Authorised professionals and widespread repair centres that turns a Victron Energy system into an unbeatable system, that is Powered by know-how.

Ikona 45 let Victron Energy
Lithiové baterie

Proč Victron Energy?

Spolehlivost zajišťuje dlouhou životnost

When making power supply investment decisions, calculations purely based on price can be deceptive. Their true performance and expected service life cycle are equally important. Good thing Victron Energy equipment lives up to their specifications, both in terms of performance and expected life cycle (when used as designed). Our 5 or 10 year warranty and fair and fast repair policies mean your investments are protected and under most circumstances, won’t let you down.

Sanitka

Proč Victron Energy?

Jak se efektivita promítá do nákladů.

With battery based power systems, efficiency is always key to providing great levels of cost-effectiveness. From our incredibly efficient SmartSolar Charge Controllers to the way our inverter/chargers can provide a super efficient Energy Storage or off-grid system, or how complete systems are optimised by our GX devices: with a Blue Power system you can be sure that all the details are thought through and that our products live up to their (efficient) specifications. This, combined with our reputation for extreme resilience and expected life cycles, translates into cost-effective solutions, especially when compared to ‘cheaper’ options.

let záruka
Odborník ze společnosti Victron ukazuje zákazníkovi aplikaci VictronConnect

Proč Victron Energy?

Čistá síla. Nová podnikání.

Nahrazením generátorů solární energií jako primárním zdrojem energie se zvyšuje bezpečnost napájení, snižuje se údržba a celkové náklady na energii se snižují do bodu zlomu, kdy nezávislé energetické systémy umožňují zcela novou generaci obchodních modelů. Díky poskytování udržitelné energie v měřítku jsou nové obchodní příležitosti na dosah, a to i na vzdálených místech, kde není vůbec žádná síť. Rybí farmy nebo celé továrny a resorty lze založit nebo konvertovat, kdekoli je to potřeba. Pozitivní sociální a ekonomické výhody jsou značné a dalekosáhlé, protože s Victron Energy můžete napájet vše.

Odborník ze společnosti Victron stojící vedle zařízení Victron v zadní části auta

Proč Victron Energy?

Záložní a off-grid poháněné know-how.

Our global network of ±1000 highly trained distributors, installers and service partners are always on hand to help. From stock advice, installation recommendations, after-care and technical support. With the Victron Energy team, their partners and lively community you can always be sure the power of know-how is by your side.

Díky zpětné vazbě zákazníků, sdílení dat a znalostí inovujeme 24/7. Know-how nás a naše uživatele udržuje v chodu a zajišťuje návratnost investic a zajišťuje bezstarostnost mimo síť do budoucna.

Podívejte se na naši komunitu Podívejte se, jak dosáhnout bezstarostnosti mimo síť
Motor poháněn
Ikona šipky
Připojte se k našemu
Off-grid know-how Navštivte náš blog

Zdá se, že váš prohlížeč nepodporuje nejnovější technologie pro zobrazení této části, zvažte použití moderního prohlížeče.

Kompatibilita baterie

Podívejte se, které spravované baterie lze bez problémů integrovat

Stáhněte si naši brožuru Off-grid, záložních a ostrovních systémů
Stáhněte si ikonu
Systémy pro ukládání energie

Podívejte se na náš návod k návrhu a instalaci ESS.

Zobrazit více Carret icon
Robustní střídač / nabíječka

Střídač/nabíječka Multiplus-II GX se zabudovanou konektivitou

Technické informace

Zapojte vše správně s Wiring Unlimited

Nástroj pro systémové plánování

Zhruba spočítejte solární pole, velikost baterie a velikost střídače.

SmartSolar MPPT RS 48 V

Náš nejnovější vysokonapěťový regulátor MPPT pro velké solární panely dává MPPT solárním nabíječkám nový rozměr.

Příklady řešení od našich partnerů

Navštivte náš blog

Zeptejte se svého místního dodavatele společnosti Victron Energy.

Máte dotaz ohledně produktu nebo si přejete nainstalovat systém na místě? Všichni naši dodavatelé jsou vyškoleni v tom, aby vaše potřeby přeměnili v robustní řešení.

Spolehněte se na naše celosvětové služby

Díky pečlivě vybrané a dobře vyškolené globální síti autorizovaných prodejců se naši zákazníci mohou spolehnout na rychlé obsluhování. Naše velká celosvětová síť také poskytuje rychlý servis i v těch nejvzdálenějších oblastech.