Polní test: FV moduly

Skutečné globální srovnání Mono, Poly, PERC a Dual FV modulů.

Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
E
Celkový solární výnos: --
W
Rumunsko
--
--
Datum instalace: 09-03-2020
--
--
--
--
--
--
--
Ozáření

* This is a field test and the results are specific for this installation on this location please research which is the best solution for your own situation as the results can be different based on environmental influences.

Total solar yield as of 27/03/2023 when the results were reset:
Mono: 9158 kWh
Split-cell: 9511 kWh
Poly: 9113 kWh
Perc: 9471 kWh
Perc-east: 1970 kWh
Perc-west: 1730 kWh

Servisní dodávka

Vždy připravena jít do akce.

Pokud práce nepřijde na pracoviště, pak přineste pracoviště do práce, ne? Pořádná servisní dodávka je vždy připravena na akci. Napájena 230 V, baterie bezdrátového nářadí jsou plně nabité a váš tablet a tiskárna jsou připraveny okamžitě dokončit vaše kancelářské úkoly. Světla v kabině běžící na 12 V zajišťují, že práce mohou pokračovat nepřetržitě.

Poskytování dokonalé služby může vyžadovat velkou dovednost, ale ne nutně enormní množství elektrické energie. To je důvod, proč je naše široká řada řešení efektivního napájení ideální pro menší a přímočařejší nastavení. Naše menší jednotky jsou všechny vyrobeny ve stejné profesionální kvalitě jako naše větší modely: Vybráno odborníky.

Výkon

přichází do služby

Modulární systémové komponenty Victron Energy vám umožní postavit kompletní systém přesně podle vašich potřeb. Zatímco některé volby jsou zřejmé po výpočtu denní spotřeby energie a požadovaného špičkového výkonu, jiné mohou vyžadovat trochu více přemýšlení.

Denní spotřeba energie

350 Wh

Požadavek na špičkový výkon

200W

U tohoto příkladu

Denní spotřeba energie se vypočítá sečtením součtu všech spotřebičů X, kolik času budou za den v provozu. Pro výpočet požadovaného špičkového výkonu sečtěte všechny watty současně používaných spotřebičů.

Jasné volby

Návrh systému

Aspekty

Níže najdete vysvětlení některých z hlavních aspektů návrhu. Klikněte na otázku pro zobrazení doporučení od našich inženýrů.

 • 01

  Který (velikost) střídač je spolehlivým a kompaktním řešením?

  Řada střídačů Phoenix, vyvinutá pro profesionální provoz, je dokonalým nákladově efektivním řešením pro systémy, kde není nutné nabíjení na pevnině. Technologie Pure Sine Wave bezpečně napájí citlivou elektroniku, jako jsou počítače, vysoký špičkový výkon umožňuje vysoké spouštěcí proudy, takže můžete bez problémů napájet jakoukoli zátěž. Široká řada střídačů Phoenix zahrnuje mnoho modelů, což vám umožní efektivně vybrat správný střídač, který bude vyhovovat požadavkům na (špičkový) výkon vašeho systému.
  Střídače převádějí stejnoměrné napětí 12V na střídavé napětí 230V. Střídače by měly být dimenzovány tak, aby nepřetržitě zvládaly průměrné zatížení a měly by odpovídat očekávanému špičkovému proudu. Podívejte se na všechny naše střídače

  Doporučeno odborníky

  Střádač Phoenix VE.Direct 375/12: očekávaný špičkový výkon 200 W zátěží není žádný problém pro maximální špičkový výkon 700 W tohoto modelu, takže ponechává určitý prostor pro budoucí potřeby. Většina dodávek je založena na 12 V systémech, doporučuje se udržovat i servisní baterii na 12 V.
  Systémy s vyšší denní spotřebou energie nebo systémy, které se spoléhají na kratší „dobu provozu motoru“, se nemusí plně spolehnout na nabíjení alternátorem, a proto mohou vyžadovat (přes noc) dobíjení z pevniny, zejména při použití olověných servisních baterií, kde plné nabití trvá déle než u lithiových baterií. Zde je lepší volbou kombinace střídače/nabíječky MultiPlus.
 • 02

  Domácí lithiová nebo olověná baterie v jaké velikosti?

  Victron Energy nabízí více možností pro servisní baterii, ale hlavní volba je mezi olověnou a lithiovou baterií, která závisí především na předpokládaných požadavcích na výkon, ceně za cyklus a fyzických aspektech (velikost/hmotnost). Volba technologie baterií také vede k různým důsledkům pro ostatní součásti systému, které jsou přímo připojeny k bateriím (nebo je spravují).

  Obecně používejte lithium, když je denní potřeba energie extrémně intenzivní, když je nezbytné superrychlé nabíjení nebo když existují hmotnostní či prostorové limity. Lithium má také nižší náklady na cyklus. Olovo má nižší počáteční náklady a je ideální pro běžné, méně náročné výkonové profily a tam, kde hmotnost a prostor nehrají roli. Výše uvedené je pravděpodobně poněkud zkráceným shrnutím pro 45leté know how ve vývoji baterií, pro více informací se podívejte na naše podrobné vysvětlení.

  Victron Energy nabízí baterie výjimečné kvality s vysokými výkonnostními charakteristikami, které jsou důkladně testovány. Naše technické listy nabízejí věrný obraz výkonu a očekávaných životních cyklů, což znamená, že nenarazíte na žádná investiční překvapení. Náš široký sortiment baterií
  Těžký výběr... Lithium nebo olovo?

  Doporučeno odborníky

  12voltová baterie AGM 90Ah s hlubokým cyklem 12voltová baterie AGM 90 Ah s hlubokým cyklem dokáže dodat 576 Wh za den pro bezproblémové napájení zátěží. Ve srovnání s lithiem bude nabíjení baterií pomalejší. Nabíječka 18 A DC-DC je připojena k chytrému alternátoru a nabije servisní baterii vybitou na 50 % za 5-7 hodin. Pokud denní doba provozu motoru neumožňuje baterii plně nabít, použijte nabíječku Blue Smart IP22 12/30 pro noční pobřežní nabíjení.

  Lithium 12,8 V Smart 60 Ah. Tato extrémně kompaktní a lehká krabička je nabitá ohromujícími 768 Wh energie, což je více než dost na to, aby dodávala energii všem očekávaným zátěžím o velikosti 350 Wh, a to i při zachování 20 % rezervy na životní cyklus. Vzhledem k omezenému tvaru a hmotnosti lze veškerý prostor proměnit v pracovní. Díky charakteristikám rychlého nabíjení lithia může být baterie plně nabita alternátorem motoru za pouhou 1 hodinu (alternátor motoru 90 A bezpečně nabije 45 A za hodinu, počítáno s ±50 % jmenovité kapacity).
  Jako orientační pravidlo pro dimenzování baterií počítáme s dvojnásobnou denní spotřebou energie u olověných baterií kvůli jejich 50 % bezpečné vybíjecí kapacitě a zhruba 20 % ponecháme v rezervě pro lithiové baterie. Vyberte model z naší nabídky, který je tomuto nejblíže a pro jistotu zaokrouhlete ampéry nahoru.
 • 03

  Bezpečné propojení (lithiových) domácích baterií s (chytrými) alternátory a startovacími bateriemi

  Zvládněte všechny výzvy, které přináší kombinace (chytrých) alternátorů, startovacích a servisních baterií (lithiových nebo olověných) s naší širokou řadou nabíječek DC-DC, propojovačů baterií nebo systémů pro správu baterií Smart BMS. Naše řešení jsou speciálně navržena pro vozidla a zajišťují, že olověné i lithiové servisní baterie lze správně nabíjet, aniž by došlo k poškození chytrého alternátoru nebo baterií.
  Správné řešení mimo jiné závisí především na kombinaci vašeho alternátoru (chytrý nebo konvenční) a typu servisní baterie (olověná nebo lithiová). Neváhejte a požádejte o radu místního technika společnosti Victron Energy. Najděte svého místního technika

  Doporučeno odborníky

  Olověné baterie: Orion-Tr 12/12-18: Tato profesionální nabíječka DC-DC „Battery-to-Battery“ je navržena pro bezpečné připojení alternátoru jakékoli velikosti (chytrý nebo konvenční) a startovací baterie k jakémukoli typu servisní baterie. Nabíječka 12 V - 12 V nabíjí servisní baterii rychlostí 18 A za hodinu, když je motor v chodu.
  Lithium: Smart BMS CL 12/100 Pro 12 V napájecí systémy na bázi Lithia se zátěží až 100 A je toto kompaktní a robustní řešení perfektní volbou. Zařízení zahrnuje systém pro správu baterií, omezovač proudu a propojovač baterií v jednom. Toto zařízení spravuje a nabíjí lithiovou baterii správně a rychle. Omezuje nabíjecí proud na bezpečnou úroveň specifikovanou pro výstup alternátoru, aby se zabránilo přehřátí nebo předčasnému opotřebení alternátoru. Servisní a startovací baterie jsou také bezpečně propojeny. Zařízení spolupracuje s aplikací VictronConnect.
  V obou případech samostatný BatteryProtect 100 A chrání servisní baterii před nadměrným vybitím (DC) zátěží, která má být dimenzována v souladu s maximálním očekávaným zatěžovacím proudem.

Profesionální výzvy?
Zeptejte se svého místního odborníka společnosti Victron Energy.

Počet možností pro každou komponentu je poměrně rozsáhlý. To je důvod, proč školíme odborníky Victron Energy, aby dokonale převedli vaše potřeby do robustních řešení. Cítí velkou odpovědnost vždy nabídnout to správné řešení (i když to může být někdy v rozporu s tím, co klienti zpočátku zamýšleli). Dělají vše pro to, abyste byli stále spokojení a vaše investice byli v bezpečí i v nadcházejících letech.
Always feel free to ask your local Victron Energy Professional
Odborník ze společnosti Victron stojící vedle auta vybaveným produkty Victron

It seems like your browser does not support the latest technologies. To see this section properly, consider using a modern browser.

Schéma systému

pro systémy s lithiovými a olověnými bateriemi

Jak se výkonový profil promítne do robustního systému?

Domácí baterie
Načítání

AC zařízení (jednofázové)

Každý „domácí“ spotřebič nebo „vysoce výkonný nástroj“, který byste očekávali doma nebo v práci, lze také nalézt v nezávislých energetických systémech. Všechna tato zařízení potřebují ke svému provozu střídavý proud (230 V nebo 110 V).

Některá z těchto zařízení, jako jsou počítače, mohou být citlivá na kvalitu změněného napětí (špatný střídavý proud z pobřežního zdroje nebo generátoru může tuto kvalitu negativně ovlivnit). Motorem poháněná zařízení nebo zařízení generující teplo mohou vyžadovat vysoký spouštěcí proud. Všechny naše střídače produkují čistou sinusovou vlnu, i když kvalita střídavého vstupu není moc dobrá, což zajišťuje, že citlivé zátěže mohou být napájeny a využívat špičkový výkon obecně 2x jmenovité kapacity střídačů pro napájení i těch nejtěžších zátěží, nebo v podstatě jakékoli zátěže bez problému.

Příklady AC zařízení:

 • Heavy duty tools such as a drilling machine or a jigsaw
 • Computers
 • Phone chargers
 • Fridge and freezer
 • Lights
 • Coffee machine
 • Microwave
 • or basically any AC powered device you can think of.

Alternátory

Vozidla a lodě jsou vybaveny motorem (motory), které generují energii k pohybu, ale také generují elektrickou energii prostřednictvím alternátorů. Alternátory generují elektrickou energii se stejnosměrným proudem (DC) z mechanické energie, která se používá k ukládání energie do bateriového bloku nebo k přímému napájení DC zařízení.

Malé motory mívají malé alternátory, větší motory mívají větší alternátory, někdy jsou dokonce vybaveny (extra) vysokovýkonnými alternátory pro zvýšení výkonu. Vozidla, zejména s motory Euro 4/5, mohou být vybavena chytrými alternátory (s proměnným napětím), které řídí výkon na základě provozních podmínek vozidla. Díky tomu se nedaří nabíjet sekundární bateriový systém na použitelnou úroveň. Lithiové servisní baterie mohou silně zatěžovat alternátor motoru, který je pravděpodobně třeba chránit před přehřátím nebo předčasným opotřebením.

Bez ohledu na typ alternátoru vašeho motoru nebo servisní baterie, Victron Energy nabízí širokou škálu řešení pro bezpečné připojení jakéhokoli alternátoru k jakékoli baterii, aniž by došlo k poškození chytrého alternátoru nebo baterií. Další informace naleznete v našich technických listech. Podívejte se také do dokumentace výrobce, abyste zjistili, jaký výkon může váš alternátor poskytovat. S lithiovými servisními bateriemi a konvenčními nebo chytrými alternátory doporučujeme počítat s 50 % výstupní specifikace alternátoru, aby nedošlo k přetížení alternátoru.

Podívejte se na všechny nabíječky DC-DC Podívejte se na všechny naše propojovače baterií Podívejte se na všechny naše (chytré) BMS systémy

Systémy pro správu baterií

Battery management systems take excellent care of Lithium batteries, protecting the individual cells of LiFePO4 batteries against over voltage, under voltage and over temperature and will shut down or reduce charging (VE.Bus products only) or disconnect the loads when this occurs.

Victron Energy offers several BMS options, in general the VE.Bus BMS and smallBMS signal separate devices to disconnect the charging (Cyrix-Li, DC-DC chargers) or disconnect the loads (BatteryProtect), the other (Smart) BMS versions are designed for vehicles or boats and offer more ‘all-in one’ functionalities.

Podívejte se na všechny naše systémy pro správu baterií

Sledovače stavu baterií

Sledovač stavu baterií je jako „palivoměr“ pro vaši baterii. Zaznamenává, kolik energie je spotřebováno a nabito. Sledovač stavu baterií vypočítává stav nabití, zbývající kapacitu a čas do vybití. Napětí baterie neposkytuje přesnou indikaci o nabití baterie (zejména ne při zatížení). Sledovač stavu baterií ano.

Sledovače stavu baterií Victron Energy sledují historická data, jako je počet nabíjecích cyklů, nejhlubší vybití, nejvyšší napětí, nejnižší napětí a tak dále. Upozorní vás na kritické stavy, jako je nízké napětí nebo nízké nabití, a může dokonce vypnout celý zdroj napájení, aby nedošlo k drahému poškození baterie, nebo může spustit generátor.

Victron nabízí sledovače stavu baterií s nebo bez displeje, verze Smart vám umožní sledovat podrobná data a upravovat nastavení v naší bezplatné aplikaci VictronConnect. Podívejte se na všechny naše sledovače stavu baterií

BatteryProtect

Ochrana baterie BatteryProtect odpojí baterii od nevýznamných zátěží předtím, než se dostane pod přednastavenou úroveň (úplné vybití baterie by způsobilo její poškození) nebo dokud má ještě dostatek kapacity pro nastartování motoru.

To není vše, co múže BatteryProtect od společnosti Victron Energy nabídnout. Vestavěné zpoždění vypnutí zajišťuje, že životně důležitá elektronika není odpojena omylem, tj. když startování motoru způsobí krátký pokles napětí. Po dostatečném nabití baterie také automaticky vše znovu připojí.
BatteryProtect má dálkový vypínač, takže jej lze zapnout/vypnout pomocí BMS nebo vypínače. Inteligentní verze je programovatelná prostřednictvím aplikace VictronConnect.

Podívejte se na naši řadu modelů BatteryProtect

Nabíječky

Battery chargers recharge batteries (DC) when plugged into shore power (AC).
At the same time the Victron Energy battery chargers can also power devices directly.

All Victron Energy battery chargers are developed for professional duty. Our advanced multi step charging algorithms get the best out of your battery, giving the battery the power it needs, maintaining its health, ensuring better performance... and a longer life.

Smart models work with VictronConnect, so you can check the status and configure all settings of your battery charger remotely via Bluetooth. Chargers with different waterproof ratings (IP rating) are also available. Our wide range of models makes it easy to select the right charger, saving you the cost of having to buy a larger one.

Podívejte se na všechny naše nabíječky

Nabíječky DC-DC:

DC-DC měniče nebo nabíječky baterií (měniče s vestavěným nabíjecím algoritmem) se používají v systémech dvou baterií, kde jsou (inteligentní) alternátor a startovací baterie kombinovány s provozní baterií (stejného nebo různého napětí) k jejich nabití. Mohou být také použity k nabíjení aplikací, které mají vyhrazené baterie (např. příďové trysky), nebo k napájení aplikací, které mají jiné napětí než servisní baterie.

Většinu nabíječek DC-DC lze použít ve 12 V nebo 24 V systémech a všechny jsou vhodné pro olověné i lithiové baterie. Některé modely nabíječek DC-DC lze paralelně zapojit, aby se zvýšil výstupní proud. Nabíječky DC-DC jsou dokonalým a bezpečným řešením pro nabíjení lithiových baterií z chytrých alternátorů (a olověných baterií).

Nabíjení lithiových baterií z alternátoru
Většinu alternátorů nelze přímo připojit k lithiovým bateriím. Lithiová baterie odebírá více proudu, než může alternátor dodat, což může vést k trvalému poškození alternátoru. Aby nedošlo k poškození alternátoru, je omezení proudu jednou z možností, jak udržet alternátor v bezpečné zóně.

Victron nabízí několik řešení k vyřešení tohoto problému, z nichž jedním jsou DC-DC měniče:

 • DC-DC converters act as a current limiter between the alternator and the battery: the battery can be safely charged without blowing up the alternator.
 • Victron also offers alternative solutions for dual battery systems powered by alternators. Some (smart) BMS products physically limit the current drawn from the alternator, in other systems, battery combiners might be a solid option. See the datasheets for more info.
Podívejte se na náš sortiment měničů DC/DC

DC elektronika

DC zařízení je navrženo tak, aby pracovalo přímo s proudem vycházejícím z baterie (stejnosměrný proud). Zejména vozidla a lodě mohou mít na palubě (mnoho) DC zařízení (jako jsou ovládací panely, světla, navigační zařízení, autopilot, hloubkové sondy atd.).

Některé menší systémy mimo síť mohou běžet pouze na stejnosměrný proud, s 12 V světly, televizory nebo ledničkami. Větší systémy mohou kombinovat AC a DC spotřebiče.

V každém případě je důležité chránit baterii před nadměrným vybitím, za tímto účelem Victron nabízí „BatteryProtect“.

Střídače

Střídače převádějí stejnosměrný proud z baterií na střídavý proud a bezpečně napájí jakýkoli typ spotřebiče nebo vysoce výkonného nářadí s 230 V (nebo 110 V na jiných trzích).

Všechny střídače Victron Energy jsou vyvinuty pro profesionální použití a těší se pověsti extrémní odolnosti, a to i v těch nejnáročnějších podmínkách. Technologie Pure Sine Wave bezpečně napájí citlivou elektroniku, jako jsou počítače, vysoký špičkový výkon umožňuje vysoké spouštěcí proudy, takže můžete bez problémů napájet jakoukoli zátěž. Jejich vysoká účinnost a ultra nízká vlastní spotřeba zajišťují, že uložená energie může být použita k efektivnímu napájení spotřebičů, místo toho, aby bylo nutné počítat s velkými rezervami pro kompenzaci energetických ztrát.

Větší modely mohou napájet průmyslové spotřebiče a prakticky neomezený výkon lze zajistit paralelním nebo 3fázovým provozem. Jiné modely se dodávají s vestavěnými nabíječkami (střídač / nabíječky), které lze použít, když je nezbytné nabíjení z pobřežních nebo generátorových střídavých zdrojů. Ať už potřebujete cokoli, náš široký sortiment usnadňuje výběr správného střídače pro vaši aplikaci a ušetří vám náklady na nákup většího.

Podívejte se na všechny naše střídače Podívejte se na všechny naše střídače / nabíječky

Servisní baterie

Servisní baterie uchovává energii pro spotřebitele systému a poskytuje autonomní napájení zejména ve chvílích, kdy vstupní zdroje napájení nejsou (plně) dostupné.

Victron Energy nabízí několik bateriových technologií, všechny navržené pro profesionální výkon, spolehlivost a dlouhou životnost v těch nejnáročnějších podmínkách. Dodávají se s 2letou celosvětovou zárukou a naše technické listy nabízejí věrný obraz výkonu a očekávaných životních cyklů, což znamená, že nenarazíte na žádná investiční překvapení.

I když je na výběr z více technologií, hlavní volba je mezi olověnými a lithiovými bateriemi, což závisí hlavně na požadovaném výkonu, ceně za cyklus a fyzikálních aspektech (velikost/hmotnost).

 • Olověnou baterii zvolte, když splňuje následující:
 • Příležitostné použití
 • Nižší pořizovací náklady
 • Hmotnost a prostor nejsou problém
 • Normální nabíjení
 • Vyberte lithiovou, když:
 • Používáte denně
 • Má nižší náklady na cyklus
 • Je třeba brát v úvahu hmotnost a prostor
 • Rychlé nabíjení

Servisní baterie

Servisní baterie uchovává energii pro spotřebitele systému a poskytuje autonomní napájení zejména ve chvílích, kdy vstupní zdroje napájení nejsou (plně) dostupné.

Victron Energy nabízí několik bateriových technologií, všechny navržené pro profesionální výkon, spolehlivost a dlouhou životnost v těch nejnáročnějších podmínkách. Dodávají se s 2letou celosvětovou zárukou a naše technické listy nabízejí věrný obraz výkonu a očekávaných životních cyklů, což znamená, že nenarazíte na žádná investiční překvapení.

I když je na výběr z více technologií, hlavní volba je mezi olověnými a lithiovými bateriemi, což závisí hlavně na požadovaném výkonu, ceně za cyklus a fyzikálních aspektech (velikost/hmotnost).

 • Olověnou baterii zvolte, když splňuje následující:
 • Příležitostné použití
 • Nižší pořizovací náklady
 • Hmotnost a prostor nejsou problém
 • Normální nabíjení
 • Vyberte lithiovou, když:
 • Používáte denně
 • Má nižší náklady na cyklus
 • Je třeba brát v úvahu hmotnost a prostor
 • Rychlé nabíjení

Solární nabíječky

Solární nabíječka shromažďuje energii z vašich solárních panelů a ukládá ji do baterií. Pomocí nejnovější a nejrychlejší technologie naše solární nabíječky maximalizují tuto sklizeň energie a inteligentně ji pohánějí tak, aby bylo dosaženo plného nabití v co nejkratším čase při zachování dobrého stavu baterií, zajištění lepšího výkonu… a delší životnosti.

Ve většině případů se intenzita světla solárních panelů neustále mění, což ovlivňuje jejich výkon. Solární regulátory Victron Energy využívají ultra rychlé sledování maximálního výkonu k vymáčknutí až o 30 % více energie z vašich panelů.

Chytré modely umožňují sledování a analýzu solární sklizně prostřednictvím bezplatné aplikace VictronConnect, další možnosti připojení umožňují vzdálené připojení přes náš portál VRM. Menší modely mají inteligentní zátěžový výstup, který zabraňuje poškození způsobenému „vybitými“ bateriemi. U větších systémů lze solární nabíječky synchronizovat, takže fungují jako jedna velká a velmi účinná nabíječka.

Podívejte se na naši solární kalkulačku, abyste zjistili velikost solárních panelů a vyberte nabíječku MPPT

Solární panely

Solární panely zachycují energii ze slunečního světla a předávají ji do solárního regulátoru nabíjení, který tuto energii ukládá do systémové baterie. Přidání solárních panelů do vašeho systému znamená energii zdarma, nezávislost na síti a umožňuje vám zmenšit nebo eliminovat potřebu hlučných, palivo spotřebovávajících a náročných generátorů.

Victron Energy nabízí širokou škálu vysoce účinných solárních panelů, které mají výjimečný výkon při slabém osvětlení a vysokou citlivost na světlo v celém solárním spektru, díky čemuž jsou perfektní volbou pro jakýkoli systém. Solární panely Victron Energy splňují nejpřísnější bezpečnostní požadavky a jejich omezená záruka znamená, že vás nic nezaskočí.

Podívejte se na všechny naše solární panely

Startovací baterie

Ke spuštění motoru (motorů) jsou potřeba startovací baterie. Tyto baterie jsou navrženy tak, aby se vypořádaly s velkým vybíjecím proudem a měly jinou technologii než servisní baterie. Aby se zabránilo náhodnému vybití startovací baterie, měla by být vždy izolována od servisních baterií. Victron Energy nabízí několik řešení pro různé typy systémů.

Victron Energy nabízí několik propojovačů baterií. K dispozici jsou také komplexnější způsoby, jak bezpečně připojit startovací a servisní baterii, včetně připojení propojovače baterií k BMS, produktům „vše v jednom“ Smart BMS nebo nabíječkám DC-DC. Tyto mohou nabídnout více možností ovládání a konfigurace, zejména k ochraně neregulovaných alternátorů před přehřátím a lithiových baterií před nadměrným nabíjením (vybíjením).

Podívejte se na všechny naše propojovače baterií Podívejte se na všechny nabíječky DC-DC Podívejte se na všechny naše (chytré) BMS systémy

VictronConnect

Všechny chytré produkty Victron Energy lze monitorovat a ovládat z dlaně vaší ruky. Stačí se připojit k aplikaci VictronConnect přes Bluetooth a budete mít přímý přístup k údajům o výkonu vašeho systému. Můžete také snadno měnit nastavení, zapínat nebo vypínat zařízení a mnoho dalšího.

Neinteligentní zařízení s portem VE.Direct se také mohou stát chytrými pomocí VE.Direct Bluetooth Smart dongle

Je také možné monitorovat a ovládat váš systém na dálku. Funkce VictronConnect-Remote umožňuje vzdálený přístup k produktům Victron s rozhraním VE.Direct prostřednictvím produktu GX přes online portál VRM. Tato výkonná funkce umožňuje úplnou konfiguraci a monitorování produktu prakticky odkudkoli na světě pomocí aplikace VictronConnect. Uživatelské rozhraní je stejné, jako by byly produkty připojeny lokálně pomocí Bluetooth nebo kabelového rozhraní VE.Direct přes USB.

Další informace naleznete v návodu VictronConnect Podívejte se na naše zařízení GX
Specifikace systému
Jak se výkonový profil promítne do systému? Zde je naše doporučení pro efektivní nákladově efektivní řešení světelné energie pro odborníky v oblasti mobilních služeb, a to jak pro systémy na bázi lithiových, tak olověných baterií.

Chcete-li, aby se vám tabulka a celá sekce zobrazovala správně, zvažte použití moderního prohlížeče.

Spotřeba energie
Očekávaní spotřebitelé energie
Nabíjení ±3 akumulátorů bezdrátového nářadí
Napájení malé mobilní kanceláře (notebook / tiskárna / smartphone)
Osvětlení kabiny (LED)
Požadovaná denní spotřeba energie:
350 Wh
Požadovaný špičkový výkon:
200 W
Špičková kapacita systému:
700 W
Maximální spotřeba energie pro olověnou baterii:
540 W
Maximální spotřeba energie pro lithiovou baterii:
768 W
Měnič
Inverter
Victron Phoenix 12/350
Skladování
Service battery:
90 Ah 12 V AGM nebo
Lithium: 12,8 V / 60 Ah
Ochrana baterie:
BatteryProtect 100 A
Chrání baterii před nadměrným vybitím. Použití pro systémy olověných i lithiových baterií
Výroba
Nabíjení přes alternátor motoru (viz vysvětlení zde)
Výstup alternátoru:
70-90 ampér*
Bezpečný výstup 50 %
* Specifikace viz technický list výrobce.
Nabíjení olověných baterií:
Orion-Tr 12/12-18* nebo
Cyrix-ct 120 A**
* Nebo smart verze
** Cyrix nefunguje s chytrými alternátory.
Pro použití s lithiovými bateriemi:
Smart BMS CL 12/100
Pojistka max. 40 A, nabíjení lithiové baterie 30 A, plné nabití baterie vybité na 50 % za ±1 hodinu.
Připojeno ke straně + plus, není třeba izolovat stejnosměrné zátěže.
Sledování
Sledovač stavu baterií:
Sledovač stavu baterií SmartShunt 500 A
Rozšíření
Battery charger:
Nabíječka baterií Blue Smart IP22 12/30
V případě méně než 2 hodin nabíjení denně přes alternátor motoru přidejte nabíjení ze sítě nebo solární nabíjení.
Solární panel:
Solární panel BlueSolar: : ±100 W
Solární regulátor nabíjení:
Smart MPPT 75/15
Zobrazit úplný seznam Šipka směřuje dolů
Zobrazit úplný seznam Šipka směřuje dolů

Proč Victron Energy?

Správné produkty pro požadovanou práci

Protože jste stále na cestách, budete chtít spolehlivá, ale nákladově efektivní řešení, která vám budou dodávat energii po mnoho let. Je důležité, abyste si mohli vybrat napájecí zdroje, které přesně odpovídají vašim potřebám a jsou věrné svým specifikacím, takže vás nezklamou. Victron Energy má širokou škálu modulárních propojených produktů, které zůstávají věrné svému slibu. Jsou poháněny know-how, díky 45 letům zvládání energetických výzev prostřednictvím inovací.

Ikona 45 let Victron Energy
Lithiové baterie

Proč Victron Energy?

Vždy zapnuté. Vždy připravené.

Naše robustní systémy prokázaly, že znovu a znovu poskytují nepřekonatelnou spolehlivost. To je potvrzeno naším celosvětovým vedoucím postavením na trhu s napájecím zařízením pro sanitky, což ilustruje bezpočet příběhů 40+ let starých střídačů Victron Energy, které stále dělají to, k čemu byly vyrobeny.

Sanitka

Proč Victron Energy?

Spolehlivost zajišťuje dlouhou životnost

Při rozhodování o investicích do napájení mohou být výpočty založené čistě na ceně zavádějící. Jejich skutečný výkon a očekávaná životnost jsou stejně důležité. Zařízení Victron Energy dostojí svým specifikacím, a to jak z hlediska výkonu, tak z hlediska očekávaného životního cyklu (pokud jsou používána k čemu byla navržena). Naše 5letá záruka a zásady spravedlivých a rychlých oprav znamenají, že vaše investice jsou chráněny a ve většině případů vás nezklamou.

let záruka
Odborník ze společnosti Victron ukazuje zákazníkovi aplikaci VictronConnect

Proč Victron Energy?

Profesionální výzvy. Přijímáme!

Bez ohledu na to, co pohání elektroniku vašich vozidel nebo sadu nástrojů, kterou si pro tuto práci přinášíte, má společnost Victron Energy jednu z nejširších řad napájecích zařízení na trhu, která pohání vaše geniální díla. Výhoda spolupráce pouze s jednou značkou, která to vše pokrývá, znamená mít pouze jeden kontakt pro upgrady nebo řešení jakýchkoli vzácných problémů, které se mohou vyskytnout. Naše globální síť odborníků Victron Energy je vyškolena na základě 45 let zkušeností s řešením problémů. Mohou převést vaše požadavky do robustních řešení se kterými budete spokojení a vaše investice budou v bezpečí po mnoho let.

Odborník ze společnosti Victron stojící vedle zařízení Victron v zadní části auta

Proč Victron Energy?

Profesionální vozidla
poháněno know-how

Podívejte se, jak řešíme typické automobilové výzvy
Motor poháněn
Ikona šipky
Projděte si naše know how pro profesionální vozidla

Zdá se, že váš prohlížeč nepodporuje nejnovější technologie pro zobrazení této části, zvažte použití moderního prohlížeče.

Smart BMS CL 12/100

Bezpečně propojí jakýkoli alternátor s chytrými lithiovými bateriemi.

Podívejte se na řadu oblíbených schémat automobilového systému
Stáhněte si naši brožuru
Stáhněte si ikonu
Detailní porovnání

Pohled odborníků: lithiové nebo AGM baterie?

Zobrazit více Carret icon
Nabíječka DC-DC

Profesionální nabíjení servisní baterie s Orion-TR Smart.

Victron Professional

Přihlaste se na příští školení nebo seminář ohledně dopravních vozidel.

Stáhněte si naši brožuru

Podívejte se na všechny naše produkty pro profesionální vozidla a mnoho dalšího.

VictronConnect

Statistiky v reálném čase a úplná kontrola pomocí naší aplikace VictronConnect

Příklady řešení od našich partnerů

Navštivte náš blog

Najděte svého místního prodejce

Naše dobře zavedená celosvětová síť místních odborníků společnosti Victron, kteří jsou ochotni vám pomoci najít optimální řešení.

Spolehněte se na naše celosvětové služby

Ve společnosti Victron považujeme za nezbytné, poskytnout našim zákazníkům služby a podporu rychle a kompetentně. To je důvod, proč naše celosvětová síť odborníků Victron nabízí nejvyšší úroveň technického know-how a je odhodlána provádět opravy co nejrychleji.

Takže můžete vyrazit nebo pokračovat v cestě kamkoli.