Polní test: FV moduly

Skutečné globální srovnání Mono, Poly, PERC a Dual FV modulů.

Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
S
Celkový solární výnos: --
E
Celkový solární výnos: --
W
Rumunsko
--
--
Datum instalace: 09-03-2020
--
--
--
--
--
--
--
Ozáření

* This is a field test and the results are specific for this installation on this location please research which is the best solution for your own situation as the results can be different based on environmental influences.

Total solar yield as of 15/03/2023 when the results were reset:
Mono: 9025 kWh
Split-cell: 9400 kWh
Poly: 9008 kWh
Perc: 9358 kWh

Sanitka

Musí fungovat kdekoli a kdykoli.

Když sekundy mohou zachránit život, nelze podceňovat důležitost spolehlivého mobilního napájecího systému. Energetický systém by se nikdy neměl stát rušivým prvkem pro mediky, prostě musí fungovat kdekoli, kdykoli a pokaždé. Systém musí být připraven na nejhorší možné scénáře a předcházet problémům s napájením, kdykoli je to možné.

Právě tyto vysoké požadavky vedou naše inženýry k tomu, aby dodávali řešení, která nepřestanou fungovat, ať se děje cokoli. 45 let inovací a řešení problémů nás možná dovedlo k tomu, abychom se stali světovým lídrem na trhu dodávek energie pro sanitky, ale to, kým jsme, se nikdy nezměnilo. Naopak je pro nás inspirací k vytváření stále lepších energetických řešení, která jsou poháněna know-how.

Když výkon dokáže

zachránit životy

Sanitky mají mnoho podob a forem. Victron Energy má modulární systém s komponentami, které umožňují stavitelům sanitek postavit kompletní systém s přesnými specifikacemi a rozpočtem. Prozatím předpokládejme, že navrhujeme sanitku průměrné velikosti.

Denní spotřeba energie

1800Wh

Požadavek na špičkový výkon

1500W

U tohoto příkladu

Denní spotřeba energie se vypočítá sečtením součtu všech spotřebičů X, kolik času budou za den v provozu. Pro výpočet požadovaného špičkového výkonu sečtěte všechny watty současně používaných spotřebičů.

Jasné volby

Návrh systému

Aspekty

Níže najdete vysvětlení některých z hlavních aspektů návrhu. Klikněte na otázku pro zobrazení doporučení od našich inženýrů.

 • 01

  Který (velikost) střídač je spolehlivým a kompaktním řešením?

  Naše střídače/nabíječky, které patří mezi nejlepší ve své třídě, dodávají energii i v těch nejnáročnějších situacích již mnoho let.
  Řada MultiPlus je nejlepší volbou, když je vyžadováno invertní i pobřežní nabíjení. Technologie Pure Sine Wave bezpečně napájí citlivou elektroniku, jako jsou počítače, a jakoukoli jinou zátěž bez problému. Funkce UPS zajišťuje, že pobřežní napájení může být připojeno nebo odpojeno, aniž by to způsobilo jakékoli přerušení spotřebitelům, díky hladkému přepínání za méně než 20 mikrosekund. Nabíjení servisní a startovací baterie je řešeno vestavěnou nabíječkou, která dokáže nabíjet obě pomocí individuálních nabíjecích profilů. Široká řada MultiPlus zahrnuje mnoho modelů, což vám umožní efektivně vybrat správný střídač, který bude vyhovovat požadavkům vašeho systému. V případě omezeného prostoru jsou k dispozici kompaktní modely.
  Střídače převádějí stejnosměrný proud na střídavý proud. Střídače by měly být dimenzovány tak, aby nepřetržitě zvládaly průměrné zatížení a měly by odpovídat očekávanému špičkovému proudu souběžných AC zátěží. Podívejte se na všechny naše střídače / nabíječky

  Doporučeno odborníky

  MultiPlus Compact 12/2000/80: na základě provozního napětí vozidla 12 V, tento 2000 VA střídač napájí zátěže a jejich špičkový výkon velmi snadno. Nabíjecí proud 80 A rychle nabije lithiovou servisní baterii, zatímco druhý výstup se stará o startovací baterii. V případě olověných baterií lze nabíjecí proud snížit tak, aby odpovídal velikosti baterie. Kompaktní pouzdro šetří tolik potřebné místo v kabině.
  Systémy s vyšší denní spotřebou energie nebo systémy, které jsou založeny na olověných provozních bateriích, budou vyžadovat více pobřežního proudu, aby se plně nabily. Vzhledem k nabíjecím charakteristikám olověných baterií to zabere více času, což se promítá do potřeby delší doby napájení z pobřeží při parkování.
 • 02

  Domácí lithiová nebo olověná baterie v jaké velikosti?

  Victron Energy nabízí více možností pro servisní baterii, ale hlavní volba je mezi olověnou a lithiovou baterií, která závisí především na předpokládaných požadavcích na výkon, ceně za cyklus a fyzických aspektech (velikost/hmotnost). Volba technologie baterií také vede k různým důsledkům pro ostatní součásti systému, které jsou přímo připojeny k bateriím (nebo je spravují).

  Obecně používejte lithium, když je denní potřeba energie extrémně intenzivní, když je nezbytné superrychlé nabíjení nebo když existují hmotnostní či prostorové limity. Lithium má také nižší náklady na cyklus. Olověné baterie mají nižší počáteční náklady a jsou ideální pro běžné, méně náročné výkonové profily a tam, kde hmotnost a prostor nehrají roli. Výše uvedené je pravděpodobně poněkud zkráceným shrnutím pro 45 eté know how ve vývoji baterií, pro více informací se podívejte na naše podrobné vysvětlení.

  Victron Energy nabízí baterie výjimečné kvality s vysokými výkonnostními charakteristikami, které jsou důkladně testovány. Naše technické listy nabízejí věrný obraz výkonu a očekávaných životních cyklů, což znamená, že nenarazíte na žádná investiční překvapení. Náš široký sortiment baterií
  Těžký výběr... Lithium nebo olovo?

  Doporučeno odborníky

  Lithium 12,8 V Smart 200 Ah. Tento extrémně kompaktní a lehký box je nabitý ohromujícími 2560 kWh energie, což je více než dost na to, aby zajistil dodávku energie pro všechny očekávané zátěže, a zároveň ponechal 20 % v rezervě pro životní cyklus. Díky svému omezenému tvaru a hmotnosti může být veškerý prostor věnován pomoci těm, kteří to potřebují. Díky charakteristikám rychlého nabíjení lithia, může být baterie plně nabita alternátorem motoru za pouhé 2,5 hodiny (130 A alternátor se bezpečně nabije rychlostí 65 A za hodinu, počítáno s ±50 % jmenovité kapacity). Když je potřeba pobřežní napájení, nabíječka MultiPlus 80 Ampér je schopna zajistit plné nabití během ±2 hodin.

  2x 12 V baterie AGM s hlubokým cyklem 165 Ah. Bezpočet sanitek bylo napájeno a stále je napájeno olověnými bateriemi, proto jsou výchozí volbou. Nabízejí sice nižší počáteční náklady, ale počet nabíjecích cyklů bude nižší, což znamená, že lithium má nižší náklady na cyklus, a proto je z dlouhodobého hlediska lepší a levnější alternativou. Pokud jsou menší hmotnostní a prostorová omezení, dvě paralelně zapojené 12voltové baterie AGM 165 Ah s hlubokým cyklem mohou bez problémů napájet zátěže. Nabíjení baterií bude pomalejší, což ve srovnání s lithiovými bateriemi vytvoří větší závislost na pobřežním nabíjení. DC-DC nabíječka, která je připojena k chytrému alternátoru, zcela nabije servisní baterie vybité na 50 % za ±5-7 hodin. Když je MultiPlus připojeno k pobřežní síti, nabíjí baterie přes noc.
  Jako orientační pravidlo pro dimenzování baterií počítáme s dvojnásobnou denní spotřebou energie u olověných baterií kvůli jejich 50 % bezpečné vybíjecí kapacitě a zhruba 20 % ponecháme v rezervě pro lithiové baterie. Vyberte model z naší nabídky, který je tomuto nejblíže a pro jistotu zaokrouhlete ampéry nahoru.
 • 03

  Bezpečné propojení (lithiových) domácích baterií s (chytrými) alternátory a startovacími bateriemi

  Zvládněte všechny výzvy, které se vyskytnou, kombinací (chytrých) alternátorů, startovacích a servisních baterií (lithiových nebo olověných) s naší širokou řadou nabíječek DC-DC, propojovačů baterií nebo systémů pro správu baterií Smart BMS. Naše řešení jsou speciálně navržena pro vozidla a zajišťují, že jak olověné, tak lithiové servisní baterie mohou být správně nabity (vybity) bez poškození chytrého alternátoru nebo baterií.
  Správné řešení mimo jiné závisí především na kombinaci vašeho alternátoru (alternátorů) (chytrý nebo konvenční) a typu servisní baterie (olověná nebo lithiová). Neváhejte a požádejte o radu místního technika společnosti Victron Energy Najděte svého místního technika

  Doporučeno odborníky

  Lithiové: Systém pro správu baterií BMS 12/200: Pro 12 V napájecí systémy na bázi Lithia se zátěží až 200A je toto kompaktní a robustní řešení perfektní volbou. Zařízení poskytuje mnoho funkcí: ‚Battery Management system‘, ‚Current Limiter‘, ‚Battery Combiner‘ a ‚BatteryProtect‘ v jednom. Funkce Battery Management System spravuje a nabíjí lithiovou baterii správně a rychle. Funkce Current Limiter omezuje nabíjecí proud na bezpečnou úroveň specifikovanou výstupem alternátoru, aby se zabránilo přehřátí nebo předčasnému opotřebení alternátoru. Funkce Battery Combiner umožňuje bezpečně propojit domácí a startovací baterii. Funkce BatteryProtect ochrání domácí baterii před nadměrným vybitím. Systém pro správu baterií BMS 12/200 spojuje všechny tyto funkce do jednoho, což z něj dělá perfektní řešení pro vozidla.
  Vezměte prosím na vědomí, že stejnosměrné spotřebiče budou muset být izolovány, protože BMS 12/200 je připojen k zápornému pólu a tedy ke kostře.
  Olověné: Orion-Tr Smart 12/12-30 a Smart BatteryProtect 220A: Tato řada profesionálních nabíječek Orion „Battery-to-Battery“ DC-DC je navržena pro bezpečné připojení 12 V alternátoru jakékoli velikosti (chytrý nebo konvenční) a startovací baterie k jakémukoli typu servisní baterie. Model 12/12-30 bude vyžadovat nabíjecí proud 30 A/h z chytrého alternátoru, který jinak nebude dodávat trvalý proud dostatečně vysoký pro nabíjení (to je důvod, proč propojovač baterií Cyrix-ct nebude s chytrým alternátorem fungovat).
  Smart BatteryProtect 220 A bude chránit servisní baterii před nadměrným vybitím (DC) zátěží, která by měla být dimenzována v souladu s maximálním očekávaným zatěžovacím proudem. Úrovně zapojení a odpojení lze nastavit pomocí aplikace VictronConnect.
 • 04

  Jak v případě nouze nastartovat motor přes domácí baterii?

  Ve vzácných případech, kdy se vybije startovací baterie, funguje přídavný propojovač baterií Cyrix-ct jako nouzové relé mezi servisní baterií a startovací baterií, takže motor lze nastartovat stisknutím tlačítka vedle volantu, které aktivuje vzdálený vypínač. V tomto případě má Cyrix-ct 230 A jmenovitý startovací proud 500 A (po dobu 5 sekund). Vezměte prosím na vědomí, že tento propojovač baterií Cyrix-ct usnadňuje pouze nouzové startování, nabíjení servisní baterie ze startovací baterie je řešeno jinak: viz bezpečné propojení alternátorů s bateriemi.

Profesionální výzvy?
Zeptejte se svého místního odborníka společnosti Victron Energy.

Počet možností pro každou komponentu je poměrně rozsáhlý. To je důvod, proč školíme odborníky Victron Energy, aby dokonale převedli vaše potřeby do robustních řešení. Cítí velkou odpovědnost vždy nabídnout to správné řešení (i když to může být někdy v rozporu s tím, co klienti zpočátku zamýšleli). Dělají vše pro to, abyste byli stále spokojení a vaše investice byli v bezpečí i v nadcházejících letech.
Always feel free to ask your local Victron Energy Professional
Odborník ze společnosti Victron stojící vedle auta vybaveným produkty Victron

It seems like your browser does not support the latest technologies. To see this section properly, consider using a modern browser.

Schéma systému

pro systémy s lithiovými a olověnými bateriemi

Jak se výkonový profil promítne do robustního systému?

Domácí baterie
Načítání

AC zařízení (jednofázové)

Každý „domácí“ spotřebič nebo „vysoce výkonný nástroj“, který byste očekávali doma nebo v práci, lze také nalézt v nezávislých energetických systémech. Všechna tato zařízení potřebují ke svému provozu střídavý proud (230 V nebo 110 V).

Některá z těchto zařízení, jako jsou počítače, mohou být citlivá na kvalitu změněného napětí (špatný střídavý proud z pobřežního zdroje nebo generátoru může tuto kvalitu negativně ovlivnit). Motorem poháněná zařízení nebo zařízení generující teplo mohou vyžadovat vysoký spouštěcí proud. Všechny naše střídače produkují čistou sinusovou vlnu, i když kvalita střídavého vstupu není moc dobrá, což zajišťuje, že citlivé zátěže mohou být napájeny a využívat špičkový výkon obecně 2x jmenovité kapacity střídačů pro napájení i těch nejtěžších zátěží, nebo v podstatě jakékoli zátěže bez problému.

Příklady AC zařízení:

 • Heavy duty tools such as a drilling machine or a jigsaw
 • Computers
 • Phone chargers
 • Fridge and freezer
 • Lights
 • Coffee machine
 • Microwave
 • or basically any AC powered device you can think of.

Alternátory

Vozidla a lodě jsou vybaveny motorem (motory), které generují energii k pohybu, ale také generují elektrickou energii prostřednictvím alternátorů. Alternátory generují elektrickou energii se stejnosměrným proudem (DC) z mechanické energie, která se používá k ukládání energie do bateriového bloku nebo k přímému napájení DC zařízení.

Malé motory mívají malé alternátory, větší motory mívají větší alternátory, někdy jsou dokonce vybaveny (extra) vysokovýkonnými alternátory pro zvýšení výkonu. Vozidla, zejména s motory Euro 4/5, mohou být vybavena chytrými alternátory (s proměnným napětím), které řídí výkon na základě provozních podmínek vozidla. Díky tomu se nedaří nabíjet sekundární bateriový systém na použitelnou úroveň. Lithiové servisní baterie mohou silně zatěžovat alternátor motoru, který je pravděpodobně třeba chránit před přehřátím nebo předčasným opotřebením.

Bez ohledu na typ alternátoru vašeho motoru nebo servisní baterie, Victron Energy nabízí širokou škálu řešení pro bezpečné připojení jakéhokoli alternátoru k jakékoli baterii, aniž by došlo k poškození chytrého alternátoru nebo baterií. Další informace naleznete v našich technických listech. Podívejte se také do dokumentace výrobce, abyste zjistili, jaký výkon může váš alternátor poskytovat. S lithiovými servisními bateriemi a konvenčními nebo chytrými alternátory doporučujeme počítat s 50 % výstupní specifikace alternátoru, aby nedošlo k přetížení alternátoru.

Podívejte se na všechny nabíječky DC-DC Podívejte se na všechny naše propojovače baterií Podívejte se na všechny naše (chytré) BMS systémy

Propojovače baterií

Propojovače baterií se používají k bezpečnému paralelnímu propojení startovací baterie a servisní baterie.
Propojovač baterií umožní nabíjení servisní baterie při běžícím motoru (při předem nastaveném napětí). Servisní baterie bude odpojena od startovací baterie, když napětí klesne pod udržovací úroveň, čímž se zabrání jejímu vybití zátěží běžící mimo servisní baterii. Victron Energy nabízí několik modelů a velikostí propojovačů baterií, záleží na typu vašeho systému, který pro vás bude nejlepší.

Nouzové startování: v případě poruchy startovací baterie umožňují některé propojovaše baterií nastartování motoru ze servisní baterie, více informací naleznete v technických listech. Project-Id-Version: Victron Energy website Language: cs MIME-Version: 1.0 Content-Type: text/plain; charset=UTF-8 Content-Transfer-Encoding: 8bit X-Generator: POEditor.com

Jako alternativu k použití propojovače baterií mohou další možnosti zahrnovat více možností ovládání a konfigurace, zejména k ochraně neregulovaných alternátorů před přehřátím a lithiových baterií před nadměrným nabájením (vybíjením). K propojení olověných baterií lze zvážit DC-DC nabíječky. Pro lithiové servisní baterie jsou k dispozici nabíječky DC-DC, speciální propojovače lithiových baterií (které lze připojit k BMS) nebo produkty Smart BMS vše v jednom.

Podívejte se na všechny naše propojovače baterií Podívejte se na všechny naše nabíječky DC-DC Podívejte se na všechny naše systémy (chytré) BMS

Systémy pro správu baterií

Battery management systems take excellent care of Lithium batteries, protecting the individual cells of LiFePO4 batteries against over voltage, under voltage and over temperature and will shut down or reduce charging (VE.Bus products only) or disconnect the loads when this occurs.

Victron Energy offers several BMS options, in general the VE.Bus BMS and smallBMS signal separate devices to disconnect the charging (Cyrix-Li, DC-DC chargers) or disconnect the loads (BatteryProtect), the other (Smart) BMS versions are designed for vehicles or boats and offer more ‘all-in one’ functionalities.

Podívejte se na všechny naše systémy pro správu baterií

Sledovače stavu baterií

Sledovač stavu baterií je jako „palivoměr“ pro vaši baterii. Zaznamenává, kolik energie je spotřebováno a nabito. Sledovač stavu baterií vypočítává stav nabití, zbývající kapacitu a čas do vybití. Napětí baterie neposkytuje přesnou indikaci o nabití baterie (zejména ne při zatížení). Sledovač stavu baterií ano.

Sledovače stavu baterií Victron Energy sledují historická data, jako je počet nabíjecích cyklů, nejhlubší vybití, nejvyšší napětí, nejnižší napětí a tak dále. Upozorní vás na kritické stavy, jako je nízké napětí nebo nízké nabití, a může dokonce vypnout celý zdroj napájení, aby nedošlo k drahému poškození baterie, nebo může spustit generátor.

Victron nabízí sledovače stavu baterií s nebo bez displeje, verze Smart vám umožní sledovat podrobná data a upravovat nastavení v naší bezplatné aplikaci VictronConnect. Podívejte se na všechny naše sledovače stavu baterií

BatteryProtect

Ochrana baterie BatteryProtect odpojí baterii od nevýznamných zátěží předtím, než se dostane pod přednastavenou úroveň (úplné vybití baterie by způsobilo její poškození) nebo dokud má ještě dostatek kapacity pro nastartování motoru.

To není vše, co múže BatteryProtect od společnosti Victron Energy nabídnout. Vestavěné zpoždění vypnutí zajišťuje, že životně důležitá elektronika není odpojena omylem, tj. když startování motoru způsobí krátký pokles napětí. Po dostatečném nabití baterie také automaticky vše znovu připojí.
BatteryProtect má dálkový vypínač, takže jej lze zapnout/vypnout pomocí BMS nebo vypínače. Inteligentní verze je programovatelná prostřednictvím aplikace VictronConnect.

Podívejte se na naši řadu modelů BatteryProtect

Cerbo GX

Victron Energy Cerbo GX je komunikačním centrem vaší systémové instalace, které vám umožňuje mít systém vždy dokonale pod kontrolou odkudkoli a maximalizuje jeho výkon. Volitelný displej GX Touch 50 je společníkem zařízení Cerbo GX. Pětipalcový a sedmipalcový dotykový displej poskytuje okamžitý přehled o vašem systému a umožňuje bleskurychle upravit nastavení.

Okamžitě sledujte stav nabití baterie, spotřebu energie, získávání energie z FV, generátoru a sítě nebo kontrolujte hladinu v nádrži a naměřené teploty. Snadno zkontrolujte připojení k síti a teplotu baterie, zapněte střídač, (automaticky) spusťte / zastavte generátor nebo dokonce můžete nastavit období klidu, aby se generátor nespustil uprostřed noci. Změňte jakékoli nastavení za účelem optimalizace systému, sledujte výstrahy, provádějte diagnostické kontroly a řešte problémy na dálku pomocí bezplatného portálu Victron Remote Management (VRM).

Cerbo GX je snadno použitelný vizuální systém a promění jakoukoli energetickou výzvu v zážitek bez námahy. Jednoduše se připojte přes portál vzdálené správy (VRM) nebo získejte přímý přístup pomocí displeje GX Touch 50, MFD nebo aplikace VictronConnect přes Bluetooth.

Nabíječky DC-DC:

DC-DC měniče nebo nabíječky baterií (měniče s vestavěným nabíjecím algoritmem) se používají v systémech dvou baterií, kde jsou (inteligentní) alternátor a startovací baterie kombinovány s provozní baterií (stejného nebo různého napětí) k jejich nabití. Mohou být také použity k nabíjení aplikací, které mají vyhrazené baterie (např. příďové trysky), nebo k napájení aplikací, které mají jiné napětí než servisní baterie.

Většinu nabíječek DC-DC lze použít ve 12 V nebo 24 V systémech a všechny jsou vhodné pro olověné i lithiové baterie. Některé modely nabíječek DC-DC lze paralelně zapojit, aby se zvýšil výstupní proud. Nabíječky DC-DC jsou dokonalým a bezpečným řešením pro nabíjení lithiových baterií z chytrých alternátorů (a olověných baterií).

Nabíjení lithiových baterií z alternátoru
Většinu alternátorů nelze přímo připojit k lithiovým bateriím. Lithiová baterie odebírá více proudu, než může alternátor dodat, což může vést k trvalému poškození alternátoru. Aby nedošlo k poškození alternátoru, je omezení proudu jednou z možností, jak udržet alternátor v bezpečné zóně.

Victron nabízí několik řešení k vyřešení tohoto problému, z nichž jedním jsou DC-DC měniče:

 • DC-DC converters act as a current limiter between the alternator and the battery: the battery can be safely charged without blowing up the alternator.
 • Victron also offers alternative solutions for dual battery systems powered by alternators. Some (smart) BMS products physically limit the current drawn from the alternator, in other systems, battery combiners might be a solid option. See the datasheets for more info.
Podívejte se na náš sortiment měničů DC/DC

DC elektronika

DC zařízení je navrženo tak, aby pracovalo přímo s proudem vycházejícím z baterie (stejnosměrný proud). Zejména vozidla a lodě mohou mít na palubě (mnoho) DC zařízení (jako jsou ovládací panely, světla, navigační zařízení, autopilot, hloubkové sondy atd.).

Některé menší systémy mimo síť mohou běžet pouze na stejnosměrný proud, s 12 V světly, televizory nebo ledničkami. Větší systémy mohou kombinovat AC a DC spotřebiče.

V každém případě je důležité chránit baterii před nadměrným vybitím, za tímto účelem Victron nabízí „BatteryProtect“.

GX Touch

Victron Energy Cerbo GX je komunikačním centrem vaší systémové instalace, které vám umožňuje mít systém vždy dokonale pod kontrolou odkudkoli a maximalizuje jeho výkon. Volitelný displej GX Touch 50 je společníkem zařízení Cerbo GX. Pětipalcový a sedmipalcový dotykový displej poskytuje okamžitý přehled o vašem systému a umožňuje bleskurychle upravit nastavení.

Okamžitě sledujte stav nabití baterie, spotřebu energie, získávání energie z FV, generátoru a sítě nebo kontrolujte hladinu v nádrži a naměřené teploty. Snadno zkontrolujte připojení k síti a teplotu baterie, zapněte střídač, (automaticky) spusťte / zastavte generátor nebo dokonce můžete nastavit období klidu, aby se generátor nespustil uprostřed noci. Změňte jakékoli nastavení za účelem optimalizace systému, sledujte výstrahy, provádějte diagnostické kontroly a řešte problémy na dálku pomocí bezplatného portálu Victron Remote Management (VRM).

Cerbo GX je snadno použitelný vizuální systém a promění jakoukoli energetickou výzvu v zážitek bez námahy. Jednoduše se připojte přes portál vzdálené správy (VRM) nebo získejte přímý přístup pomocí displeje GX Touch 50, MFD nebo aplikace VictronConnect přes Bluetooth.

Střídače / nabíječky

Střídače / nabíječky převádějí stejnosměrný proud z baterií na střídavý proud a bezpečně napájí spotřebiče nebo vysoce výkonné nářadí s 230 V (nebo 110 V na jiných trzích). Jejich vestavěná nabíječka využívá energii ze sítě, pobřeží nebo generátoru a využívá nejlepší adaptivní nabíjecí algoritmy pro vaše baterie ať jsou jakéhokoli typu.

Všechny střídače/nabíječky Victron Energy jsou vyvinuty pro profesionální použití, těší se pověsti extrémní odolnosti a jsou postaveny na desetiletích zkušeností v terénu v nejnáročnějších podmínkách. Naše extrémně odolné střídače / nabíječky jsou tou nejlepší volbou, když je vyžadováno invertování i nabíjení ze střídavých vstupů (jako je pobřežní napájení nebo generátory). Jejich možnosti připojení a konfigurace do hloubky umožňují zvládnout i ty nejnáročnější výzvy.

Střídače/nabíječky Victron Energy mají několik vynikajících funkcí:

 • PowerControl: automaticky řídí nabíjení baterie, aby se zabránilo přetížení generátoru nebo pobřežního napájení.
 • PowerAssist: používá baterii jako vyrovnávací paměť, která pomáhá pobřežnímu napájení během špičkové spotřeby energie.
 • Perfektní výkon: citlivá zařízení fungují bezchybně na čisté sinusové technologii, i když vstupní zdroje střídavého proudu neprodukují čistý střídavý proud, střídač / nabíječka Victron tyto problémy vyřeší a ze špatného výkonu udělá perfektní výkon.
 • Funkce UPS: zajišťuje, že pobřežní napájení může být (odpojeno) bez jakéhokoli přerušení díky bezproblémovému přepínání.
 • Vysoký špičkový výkon: používejte motorizované zařízení bez přehřívání a bez problémů se zatížením.
 • Nízká vlastní spotřeba.
 • Vestavěná nabíječka je dodávána s několika adaptivními nabíjecími algoritmy pro individuální nabíjení startovací a servisní baterie, což má za následek skvělou životnost.
 • Modely se 2 střídavými vstupy zajišťují, že energie může pocházet z více zdrojů, jako je pobřežní, síť nebo generátor.

Naše široká škála modelů usnadňuje efektivní přizpůsobení správného střídače/nabíječky požadavkům. V případě omezeného prostoru jsou k dispozici kompaktní modely. Větší modely mohou napájet průmyslové spotřebiče a prakticky neomezený výkon lze zajistit paralelním nebo 3fázovým provozem. Podívejte se na všechny naše střídače / nabíječky

Servisní baterie

Servisní baterie uchovává energii pro spotřebitele systému a poskytuje autonomní napájení zejména ve chvílích, kdy vstupní zdroje napájení nejsou (plně) dostupné.

Victron Energy nabízí několik bateriových technologií, všechny navržené pro profesionální výkon, spolehlivost a dlouhou životnost v těch nejnáročnějších podmínkách. Dodávají se s 2letou celosvětovou zárukou a naše technické listy nabízejí věrný obraz výkonu a očekávaných životních cyklů, což znamená, že nenarazíte na žádná investiční překvapení.

I když je na výběr z více technologií, hlavní volba je mezi olověnými a lithiovými bateriemi, což závisí hlavně na požadovaném výkonu, ceně za cyklus a fyzikálních aspektech (velikost/hmotnost).

 • Olověnou baterii zvolte, když splňuje následující:
 • Příležitostné použití
 • Nižší pořizovací náklady
 • Hmotnost a prostor nejsou problém
 • Normální nabíjení
 • Vyberte lithiovou, když:
 • Používáte denně
 • Má nižší náklady na cyklus
 • Je třeba brát v úvahu hmotnost a prostor
 • Rychlé nabíjení

Servisní baterie

Servisní baterie uchovává energii pro spotřebitele systému a poskytuje autonomní napájení zejména ve chvílích, kdy vstupní zdroje napájení nejsou (plně) dostupné.

Victron Energy nabízí několik bateriových technologií, všechny navržené pro profesionální výkon, spolehlivost a dlouhou životnost v těch nejnáročnějších podmínkách. Dodávají se s 2letou celosvětovou zárukou a naše technické listy nabízejí věrný obraz výkonu a očekávaných životních cyklů, což znamená, že nenarazíte na žádná investiční překvapení.

I když je na výběr z více technologií, hlavní volba je mezi olověnými a lithiovými bateriemi, což závisí hlavně na požadovaném výkonu, ceně za cyklus a fyzikálních aspektech (velikost/hmotnost).

 • Olověnou baterii zvolte, když splňuje následující:
 • Příležitostné použití
 • Nižší pořizovací náklady
 • Hmotnost a prostor nejsou problém
 • Normální nabíjení
 • Vyberte lithiovou, když:
 • Používáte denně
 • Má nižší náklady na cyklus
 • Je třeba brát v úvahu hmotnost a prostor
 • Rychlé nabíjení

Napájení ze sítě

Pobřežní energie se používá k dobíjení baterií a / nebo provozu velkého AC zařízení.
Někdy je pobřežní energie méně než dokonalá. Mohlo by dojít k poklesu napětí nebo k přepětí, které by mohlo poškodit citlivá zařízení na palubě. Střídače Victron Energy tyto problémy vyhlazují a přeměňují špatný výkon na perfektní výkon.

Pobřežní energie je často omezena tím, kolik energie můžete odebírat, tj. pouhých 10 ampérů, aniž by byly k dispozici vyšší jmenovité body. Střídače/nabíječky Victron Energy vám umožňují nastavit maximální pobřežní proud a přesto zapínat zařízení s vyšším jmenovitým výkonem bez vypálení pojistky: díky funkci PowerAssist se energie z baterií plynule přidává do AC vstupu, čímž se automaticky vyplňuje mezera mezi napájením a poptávkou.

Startovací baterie

Ke spuštění motoru (motorů) jsou potřeba startovací baterie. Tyto baterie jsou navrženy tak, aby se vypořádaly s velkým vybíjecím proudem a měly jinou technologii než servisní baterie. Aby se zabránilo náhodnému vybití startovací baterie, měla by být vždy izolována od servisních baterií. Victron Energy nabízí několik řešení pro různé typy systémů.

Victron Energy nabízí několik propojovačů baterií. K dispozici jsou také komplexnější způsoby, jak bezpečně připojit startovací a servisní baterii, včetně připojení propojovače baterií k BMS, produktům „vše v jednom“ Smart BMS nebo nabíječkám DC-DC. Tyto mohou nabídnout více možností ovládání a konfigurace, zejména k ochraně neregulovaných alternátorů před přehřátím a lithiových baterií před nadměrným nabíjením (vybíjením).

Podívejte se na všechny naše propojovače baterií Podívejte se na všechny nabíječky DC-DC Podívejte se na všechny naše (chytré) BMS systémy

VictronConnect

Všechny chytré produkty Victron Energy lze monitorovat a ovládat z dlaně vaší ruky. Stačí se připojit k aplikaci VictronConnect přes Bluetooth a budete mít přímý přístup k údajům o výkonu vašeho systému. Můžete také snadno měnit nastavení, zapínat nebo vypínat zařízení a mnoho dalšího.

Neinteligentní zařízení s portem VE.Direct se také mohou stát chytrými pomocí VE.Direct Bluetooth Smart dongle

Je také možné monitorovat a ovládat váš systém na dálku. Funkce VictronConnect-Remote umožňuje vzdálený přístup k produktům Victron s rozhraním VE.Direct prostřednictvím produktu GX přes online portál VRM. Tato výkonná funkce umožňuje úplnou konfiguraci a monitorování produktu prakticky odkudkoli na světě pomocí aplikace VictronConnect. Uživatelské rozhraní je stejné, jako by byly produkty připojeny lokálně pomocí Bluetooth nebo kabelového rozhraní VE.Direct přes USB.

Další informace naleznete v návodu VictronConnect Podívejte se na naše zařízení GX
Specifikace systému
Zde je naše doporučení pro sanitku průměrné velikosti, pro systémy založené na lithiových i olověných bateriích.

Chcete-li, aby se vám tabulka a celá sekce zobrazovala správně, zvažte použití moderního prohlížeče.

Spotřeba energie
Požadovaná denní spotřeba energie:
1800Wh
Požadovaný špičkový výkon:
1500 W
Špičková kapacita systému:
4000 W (max)
Maximální spotřeba energie pro olověnou baterii:
1980 W
Maximální spotřeba energie pro lithiovou baterii:
1920 W
Měnič
Inverter/charger
MultiPlus Compact 12/2000/80
Skladování
Service battery:
Lithium 12,8 V Smart 200 Ah nebo
2x 12 V batie AGM 165 Ah s hlubokým cyklem
Pro ochranu lithiové baterie:
Systém pro správu baterií BMS 12/200
Tento BMS má vestavěnou funkci BatteryProtect a je připojen k - mínusu, je nutné izolovat DC zátěže.
For lead-acid:
BatteryProtect: 220 A
Chrání baterii před nadměrným vybitím.
Nouzový start:
Cyrix-ct 230 A
Výroba
Nabíjení servisní baterie přes alternátor motoru (viz vysvětlení zde)
Výstup alternátoru:
130 ampér*
Bezpečný výstup 50 %
* Specifikace viz technický list výrobce.
Nabíjení olověných baterií:
Orion-Tr Smart 12/12-30 izolovaný nebo
Cyrix-ct 230 A*
** Cyrix nefunguje s chytrými alternátory.
Pro použití s lithiovými bateriemi:
Systém pro správu baterií BMS 12/200
BMS řídí baterii, funkce omezení proudu chrání alternátor. Při připojení ke straně - mínus je třeba izolovat zátěže.
Sledování
Sledovač stavu baterií:
Sledovač stavu baterií SmartShunt 500 A nebo
BMV-712 Smart
Pracuje s VictronConnect
Vzdálená správa:
Cerbo GX a Cerbo GX Touch
Zobrazit úplný seznam Šipka směřuje dolů
Zobrazit úplný seznam Šipka směřuje dolů

Proč Victron Energy?

Správné produkty pro požadovanou práci

Protože jste stále na cestách, budete chtít spolehlivá, ale nákladově efektivní řešení, která vám budou dodávat energii po mnoho let. Je důležité, abyste si mohli vybrat napájecí zdroje, které přesně odpovídají vašim potřebám a jsou věrné svým specifikacím, takže vás nezklamou. Victron Energy má širokou škálu modulárních propojených produktů, které zůstávají věrné svému slibu. Jsou poháněny know-how, díky 45 letům zvládání energetických výzev prostřednictvím inovací.

Ikona 45 let Victron Energy
Lithiové baterie

Proč Victron Energy?

Vždy zapnuté. Vždy připravené.

Naše robustní systémy prokázaly, že znovu a znovu poskytují nepřekonatelnou spolehlivost. To je potvrzeno naším celosvětovým vedoucím postavením na trhu s napájecím zařízením pro sanitky, což ilustruje bezpočet příběhů 40+ let starých střídačů Victron Energy, které stále dělají to, k čemu byly vyrobeny.

Sanitka

Proč Victron Energy?

Spolehlivost zajišťuje dlouhou životnost

Při rozhodování o investicích do napájení mohou být výpočty založené čistě na ceně zavádějící. Jejich skutečný výkon a očekávaná životnost jsou stejně důležité. Zařízení Victron Energy dostojí svým specifikacím, a to jak z hlediska výkonu, tak z hlediska očekávaného životního cyklu (pokud jsou používána k čemu byla navržena). Naše 5letá záruka a zásady spravedlivých a rychlých oprav znamenají, že vaše investice jsou chráněny a ve většině případů vás nezklamou.

let záruka
Odborník ze společnosti Victron ukazuje zákazníkovi aplikaci VictronConnect

Proč Victron Energy?

Profesionální výzvy. Přijímáme!

Bez ohledu na to, co pohání elektroniku vašich vozidel nebo sadu nástrojů, kterou si pro tuto práci přinášíte, má společnost Victron Energy jednu z nejširších řad napájecích zařízení na trhu, která pohání vaše geniální díla. Výhoda spolupráce pouze s jednou značkou, která to vše pokrývá, znamená mít pouze jeden kontakt pro upgrady nebo řešení jakýchkoli vzácných problémů, které se mohou vyskytnout. Naše globální síť odborníků Victron Energy je vyškolena na základě 45 let zkušeností s řešením problémů. Mohou převést vaše požadavky do robustních řešení se kterými budete spokojení a vaše investice budou v bezpečí po mnoho let.

Odborník ze společnosti Victron stojící vedle zařízení Victron v zadní části auta

Proč Victron Energy?

Profesionální vozidla
poháněno know-how

Podívejte se, jak řešíme typické automobilové výzvy
Motor poháněn
Ikona šipky
Projděte si naše know how pro profesionální vozidla

Zdá se, že váš prohlížeč nepodporuje nejnovější technologie pro zobrazení této části, zvažte použití moderního prohlížeče.

Smart BMS CL 12/100

Bezpečně propojí jakýkoli alternátor s chytrými lithiovými bateriemi.

Podívejte se na řadu oblíbených schémat automobilového systému
Stáhněte si naši brožuru
Stáhněte si ikonu
Detailní porovnání

Pohled odborníků: lithiové nebo AGM baterie?

Zobrazit více Carret icon
Nabíječka DC-DC

Profesionální nabíjení servisní baterie s Orion-TR Smart.

Victron Professional

Přihlaste se na příští školení nebo seminář ohledně dopravních vozidel.

Stáhněte si naši brožuru

Podívejte se na všechny naše produkty pro profesionální vozidla a mnoho dalšího.

VictronConnect

Statistiky v reálném čase a úplná kontrola pomocí naší aplikace VictronConnect

Příklady řešení od našich partnerů

Navštivte náš blog

Najděte svého místního prodejce

Naše dobře zavedená celosvětová síť místních odborníků společnosti Victron, kteří jsou ochotni vám pomoci najít optimální řešení.

Spolehněte se na naše celosvětové služby

Ve společnosti Victron považujeme za nezbytné, poskytnout našim zákazníkům služby a podporu rychle a kompetentně. To je důvod, proč naše celosvětová síť odborníků Victron nabízí nejvyšší úroveň technického know-how a je odhodlána provádět opravy co nejrychleji.

Takže můžete vyrazit nebo pokračovat v cestě kamkoli.